Путін не зацікавлений в "добросовісних" переговорах по миру в Україні - ISW

У найближчому майбутньому від РФ не очікується зміна підходу

Путін і переговори
На думку аналітиків, російський диктатор лише імітує готовність до діалогу

Президент РФ Володимир Путін не зацікавлений в "добросовісних" переговорах з Україною стосовно завершення війни. Російський вождь лише імітує готовність вести діалог. Насправді найближчим часом очікувати від Москви реальних зусиль щодо миру не варто.

Таку думку висловили аналітики "Інституту вивчення війни" з США. Вони виклали на своєму сайті оцінку саміту миру в Швейцарії, де дійшли до таких висновків. 

Під час швейцарської мирної конференції західні та українські політики неодноразово заявляли, що зараз Росія не має сидіти за столом перемовин. Мир може настати лише тоді, коли РФ погодиться діяти за статутом ООН та міжнародними принципами. Втім, на наступний саміт миру вже можна кликати Москву, про що також неодноразово сказали.

При цьому аналітики ISW зазначають, що правитель Росії не зацікавлений у "добросовісних" переговорах і лише імітує зацікавленість у перемовинах. Він робить це виключно в окремих випадках у рамках більш широких "інформаційних зусиль", спрямованих на те, щоб підбурити Захід піти на поступки, які б порушили суверенітет України. Тобто йдеться про таку собі політичну технологію.

"Путін навряд чи буде зацікавлений у добросовісних переговорах в осяжному майбутньому, враховуючи, що нещодавно він виклав теорію російської перемоги в Україні, яка ґрунтується на припущенні, що російські війська здатні до невизначеного в часі повзучого просування на полі бою, щоб витримати західну підтримку України", - йдеться в матеріалі аналітиків. 

Саміт миру в Швейцарії

Нагадаємо, вчора завершилася мирна конференція у Бюргенштоці, яку ініціювала Україна. На ній були представлені понад 100 країн та міжнародних організацій. Захід готували майже півроку, він став наймасштабнішим за весь час, який триває повномасштабна війна. "Інформатор" робив повний аналіз цього важливого саміту

Якщо ж коротко, то на обговорення були винесені три пункти "формули Зеленського". Це ядерна безпека, продовольча безпека, а також повернення всіх військовополонених та депортованих. За результатами зустрічі сторони випустили спільне комюніке - його повний текст ми також публікували. Втім, на жаль, окремі країни (переважно "Глобального Півдня") не стали підписувати цю декларацію. Ще дві країни - Ірак та Йорданія - підписали, але потім підписи чомусь відкликали. Натомість такі країни, як Туреччина, Сербія, Словаччина та навіть Угорщина свої підписи поставили. 

Раніше ми розповідали, коли в Швейцарії бачать необхідність проведення другого саміту миру і чому туди можуть покликати Путіна. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube