Шольц відповів на "мирну" пропозицію Путіна щодо України та розповів, чи розглянуть її на саміті миру

Читать на русском

Німецький канцлер пояснив, що такий план Путіна несерйозний і має на меті лише відвернути увагу від реальних мирних ініціатив

Читать на русском
Олаф Шольц і саміт миру
Шольц відповів на пропозицію Путіна віддати Росії чотири області України

Німецький канцлер пояснив, що такий план Путіна несерйозний і має на меті лише відвернути увагу від реальних мирних ініціатив

Канцлер Німеччини Олаф Шольц відхилив вимоги президента Росії Володимира Путіна щодо виведення українських військ з чотирьох областей, частково окупованих російськими військами, як умову для "мирних" переговорів. Виступаючи на полях саміту лідерів G-7 в Італії, Шольц сказав, що пропозиція Путіна не буде мати жодної ролі на мирній конференції в Швейцарії.

Шольц назвав цей план російського диктатора "несерйозним".

"Нам не потрібен нав'язаний мир, а справедливий і чесний мир, який поважає територіальну цілісність України", — сказав він в інтерв'ю ARD.

Шольц звинуватив Путіна у спробі підірвати підтримку серед європейських країн для України, вдаючи, що він відкритий до мирних переговорів.

"Пропозиція Путіна в основному націлена на внутрішню аудиторію в різних державах. Він дуже добре знає, що є багато громадян, які хочуть мирного розвитку. Саме тому він намагається приховати той факт, що він був тим, хто розпочав цю жорстоку війну", — зазначив Шольц.

Шольц сказав, що пропозиції Путіна відмовитися від чотирьох областей, на які претендує Росія, припинити бойові дії та відмовитися від прагнення до членства в НАТО - були спрямовані лише на відволікання уваги від конференції.

"Усі знають, що ця пропозиція не була серйозною", - сказав Шольц.

Що цьому передувало?

Російський диктатор Володимир Путін сказав у телевізійній промові перед посадовими особами МЗС у п'ятницю14 червня, що українські сили повинні вийти з Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей в обмін на припинення вогню з боку російських військ. Він також сказав, що Україна повинна відмовитися від своїх намірів приєднатися до Північноатлантичного альянсу.

Український уряд відкинув вимоги Путіна як маніпулятивні. Аналогічно прокоментували цю "пропозицію" й у США. Пропозиція Путіна зводиться до заклику України здати свої території в обмін на мирні переговори, що Київ постійно відкидав з моменту вторгнення Росії у лютому 2022 року.

Саміт у Швейцарії, який розпочався в суботу, 15 червня, спрямований на просування вимог Києва щодо виведення Росії з території України. Швейцарія не запросила Росію на конференцію на прохання України. 

Нагадаємо, раніше аналітики Інституту вивчення війни (ISW) пояснювали, що криється за так званими "мирними пропозиціями" російського диктатора Володимира Путіна. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.