"Вимоги Путіна - велика помилка, яка вигідна Україні": всі заяви Зеленського після Саміту миру

Читать на русском

За підсумками мирної конференції Зеленський виступив з промовою

Читать на русском
Пресконференція Зеленського
Президент України зробив багато заяв на різні теми

За підсумками мирної конференції Зеленський виступив з промовою

В Швейцарії в неділю, 16 червня, завершився Саміт миру в Бюргенштоці. Президент України Володимир Зеленський за його підсумками дав велику пресконференцію, де згадав стосунки з Китаєм, Мінські домовленості. Окремо Зеленський висловився про присутність Росії на подальших мирних заходах тощо.

Також голова держави прокоментував втому від війни, ультиматуми Путіна та інші теми.  "Інформатор" зібрав підбірку основних заяв Зеленського. 

Коментуючи "мирний план" російського диктатора (а по факту - ультиматум з вимогою віддати українські території Росії), Зеленський назвав його вимоги "великою помилкою". При цьому, вважає він, ця помилка вигідна Україні, адже демонструє світові, що Путін не бажає справжнього миру.

"Людина таким чином сказала всьому світу, що не збирається завершувати війну і що хоче більше територій. Це його величезна помилка, але для нас вона корисна. Тому що перекреслила усі його попередні меседжі про готовність до миру", - сказав Зеленський. 

Також президент вважає, що жодні ультиматуми не можуть називатися переговорами. Однак якщо РФ буде присутня на наступному мирному заході, це означатиме, що Москва й справді прагне завершення війни. 

"Україна готова розпочати мирні переговори з Росією хоч завтра, якщо Москва поважатиме територіальну цілісність нашої держави", - заявив Зеленський. 

Висловився Зеленський і про питання втоми від війни. Він сказав, що для українців не стоїть це питання, оскільки йдеться про фізичне виживання народу та держави. Що ж стосується західної підтримки - її, за словами голови держави, не вистачає для перемоги над Росією.

"Допомога є. Є серйозні пакети. Чи достатньо допомоги, щоб перемогти? Ні. Чи вона запізнюється? Так", - сказав Зеленський. 

Окремо президент згадав Китай. Україна поважає цю державу та її територіальну цілісність (певно, мова йде про конфлікт з Тайванем, який Україна досі не визнала незалежною державою - ред.), сказав голова держави. Однак важливо, аби китайці аналогічно поважали недоторканість кордонів України. 

"Я вважаю, що Китай має вплив на Росію і міг би допомогти нам", - сказав Зеленський.

Він також попросив не називати китайську державу ворогом. Ворог в України тільки один - це Путін, зазначив президент. 

"Для Китаю Путін не гравець, вони все розуміють, а сам Путін бореться за себе, а не за багатополярний світ", - вважає український лідер. 

Знайшлося в промові й місце певній історичній ретроспективі. Зокрема, Зеленський заявив, що і "Стамбул", і "Мінськ" не підходили Україні в якості переговорного майданчика, адже були "ультиматумами".

Нарешті, Зеленський анонсував новий мирний саміт - "за місяці, а не роки". Україна, на його думку, не має багато часу, мир потрібен нам вже сьогодні.

"Єдина можливість існування — завершення війни, ми зробили потужний крок для того, щоб був мир", - резюмував Зеленський. 

За підсумками саміту миру сторони випустили комюніке

Нагадаємо, мирний саміт у Швейцарії тривав два дні: 15 та 16 червня. В ньому взяли участь понад 100 країн та міжнародних організацій. За підсумками заходу було підготовлене спеціальне комюніке

В декларацію за результатами саміту внесли 3 з 10 пунктів української "формули миру". Це ядерна безпека, продовольча безпека, а також повернення всіх військовополонених та депортованих в Росію українських дітей. 

Втім, не всі стали підписувати документ. Такі країни, як Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Вірменія, Бразилія, ОАЕ та Ватикан не поставили свій підпис - як і представники ООН. При цьому держави на кшталт Туреччини, Сербії та навіть Словаччини з Угорщиною свій підпис поставили. 

Раніше "Інформатор" публікував повний текст комюніке за підсумками саміту миру. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.