Українцям немає сенсу витрачати свій ресурс на терор цивільного населення в росії, тоді що відбувалося в Сушанах?
“Теракт” в Брянській області вийшов досить суперечливим. Скільки б зусиль не докладали російські спецслужби, віднайти логічних зв’язків з Україною важко. Для чого країні, яка всі свої зусилля покладає на витиснення ворога зі своїх територій, тероризувати цивільне населення в селі Брянської області і відправляти туди 40 бійців? А ось владі росії такий теракт пішов би на користь. Це може спровокувати новий потік агресії російського населення і долучити до масових вбивств більше росіян.
2 березня російські ЗМІ повідомили про роботу українських ДРГ чисельністю до 40 осіб – за їхньою версією, група невідомих захопила в заручники мешканців села Сушани, що в Брянській області. Новина видавалась спокусливою для російських журналістів, і вони стрімко поширювали її, додаючи деталі про вибухи і бій з прикордонниками.
Потім з’явилась ще одна новина – атака на автобус і поранення дитини. Але й тут медіа не домовились між собою – одні писали про дівчину, інші про хлопчика. Спочатку йшлося про смертельне поранення, потім про те, що дитина вижила. Завершилася історія повідомленнями про те, що ФСБ витиснули противника на територію України, а там завдали по них артилерійський вогонь. Начебто всі диверсанти загинули. Чудовий хепі-енд для переляканих жителів регіону, але залишається відкритим питання – що це було?
На звинувачення в диверсіях вже відреагував радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк:
“Україна не атакує територію росії. Не відправляє туди ДРГ, не вбиває там людей – особливо цивільних – і таке інше. Україні це непотрібно – особливо коли ми говоримо про Брянську область, Сушани. Це не стратегічний об’єкт і немає жодного сенсу туди заходити”.
Він припустив дві версії того, що трапилось: або росія вдається до провокації, щоби виправдати масові вбивства, так вже було під час Другої Чеченської війни. Це сприятиме додатковій мобілізації людей. Або російські партизани активізувались для того, щоб довести – в росії протестний рух можливий. Але протест під час війни може бути тільки зі зброєю в руках. В будь-якому разі Україна не має до цього жодного стосунку.
2 березня в мережі з’явилось відео, де невідомі чоловіки в камуфляжі стояли на порозі Любечанського акушерсько-фельдшерського пункту і тримали в руках прапор “Руського добровольчого корпусу” і представлялись його бійцями. Любечани – це село біля російсько-українського кордону. Чоловіки на відео сказали, що перетнули кордон, але з цивільними не воюють. Цим виступом чоловіки закликали громадян рф підійматись на протести. І нагадали, що вони – не раби.
“Руський добровольчий корпус” – це військове формування, яке складається переважно з росіян. Разом з українськими бійцями його члени воюють і чинять супротив армії рф. В своєму телеграм-каналі “Руський добровольчий корпус” спростував інформацію, що саме його бійці влаштували диверсію, захопили людей і вбили людей.
“Все це брехня кремлівських пропагандистів. “Руський дообровольчий корпус” прийшов в Брянську область, щоб показати співвітчизникам, що надія є, що вільні руські люди зі зброєю в руках можуть боротись з режимом”.
Чи є сенс “Руському добровольчому корпусу” перебиратись з Любечан в Сушани, щоб атакувати автобус з цивільними і піти назад, в Україну? Якщо він є, то доволі неочевидний. А ось налаштовувати цивільних і переляканих громадян росії проти України є. Тільки не у партизан, а у влади росії. Підготовка до мобілізації
Про це Головне управління розвідки попереджало ще в середині лютого. Зокрема, пресслужба ГУР МО 16 лютого опублікувала заяви представника ГУР МО Андрія Юсова про те, що ворог планує підтримувати власні наративи, заявляти про те, що усе нібито йде за планом й російські військові “захищають” країну в усього Заходу та НАТО. Пропагандистська активність – це підготовка населення до нових мобілізаційних заходів і до нової хвилі мобілізації. І попри значний мобілізаційний резерв вони все одно готуються до нового набору.
“Класична росія. Вона завжди йде на провокацію, брехню. Вона завжди створює інформаційні приводи. Правда, незрозуміло навіщо це робити сьогодні, коли у нас повноцінна війна. Тому, що немає жодних сенсів провокувати когось, хто вже з тобою воює”, – сказав Михайло Подоляк у своєму зверненні.
В той же вечір російські ЗМІ повідомили про те, що путін збирає екстрене засідання Ради федерацій. Його прессекретар Пєсков спростував інформацію, але сказав, що засідання відбудеться 3 березня – заради цього президент рф навіть скасував відрядження у ставропольський край (якщо вірити Пєскову). Засідання відбулося в закритому форматі. Російські видання пишуть про те, що там обговорюють.
Дмитро Пєсков прокоментував заклик Кадирова запроваджувати воєнний стан в країні. Сказав, що це прерогатива президента, і на разі таке рішення не ухвалюється.
Втім, є наказ путіна про припинення дії прав і повноважень керівників компаній, які зривають виконання державних замовлень в разі оголошення воєнного стану. Далі – кілька несуттєвих розпоряджень. Більше про воєнний стан ані слова.
Раніше ми писали про те, що путін збрехав про кількість мобілізованих в рф. Також читайте про те, що Кремль втрачає прихильників війни через інцидент в Брянській області.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.