Кремль втрачає підтримку прихильників війни через інцидент в Брянській області - ISW

Так аналітики ISW описують реакцію на наступальну кампанію російського добровольчого корпусу, що здійснив успішну операцію в Брянську

Кремль втрачає підтримку прихильників війни через інцидент в Брянській області - ISW
Прихильники війни чекали жорсткіших кроків Кремля після інциденту в Брянській області

Інцидент у Брянській області рф 2 березня показав невдоволення діями Кремля серед російських блогерів. Вони очікували офіційного оголошення війни Україні. Натомість російський диктатор володимир путін просто прокоментував ситуацію. 

Про це йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики нагадали, що Кремль звинуватив Україну у здійсненні вторгнення на кордон у Брянській області росії 2 березня, що українські офіційні особи спростували. Губернатор Брянської області Олександр Богомаз заявив, що "кілька десятків" українських диверсантів здійснили збройне вторгнення в села Любечани і Сушани на міжнародному кордоні. Федеральна служба безпеки росії (ФСБ) заявила, що Національна гвардія росії (Росгвардія) провела операцію з "ліквідації" українських диверсантів, які нібито вбили одну людину та взяли в заручники до шести громадян.

 

Російські блогери та пропагандисти поширювали різну інформацію про кількість загиблих і заручників, у тому числі стверджували, що українські диверсанти обстріляли шкільний автобус. Тоді путін надзвичайно швидко відповів на ці заяви, стверджуючи, що "неонацисти" здійснили "теракт" проти Брянської області. Українські офіційні особи заперечували звинувачення Кремля в причетності України до подій у Брянській області та стверджували, що російські офіційні особи можуть зіткнутися з проблемами через посилення партизанської активності в росії. 

Інцидент у Брянській області рф викликав серед російських офіційних осіб та ультранаціоналістичних груп чутки про реакцію Кремля на ситуацію. Однак за лічені години стало відомо, що статус так званої "СВО" Кремль змінювати не збирається. Глава окупаційної адміністрації Криму Сергій Аксьонов і голову Чечні Рамзан Кадиров, спільно з блогерами закликали Кремль посилити заходи безпеки і провести операції у відповідь.

До прикладу, Кадиров закликав Кремль ударити по мирних жителях, щоб покарати винних у цьому інциденті. Пов'язані з Кремлем блогери та колишні чиновники також закликали владу внести до списку Збройних сил України, російський добровольчий корпус та українські збройні організації як терористичні організації та порівняли інцидент із захопленням школи у Беслані в Північній Осетії у 2004 році.

Пов'язаний із Кремлем блогер стверджував, що російський добровольчий корпус несе відповідальність за вбивство Дарії Дугіної та іншу терористичну діяльність у росії. Блогери також закликали Кремль використати цей інцидент для формування верховної ставки, яка прийматиме всі політичні, військові та економічні рішення. Ще деякі блогери пов'язували інцидент із недавніми заявами путіна про те, що ФСБ необхідно посилити охорону кордонів, та виступали за виділення додаткових ресурсів для прикордонних підрозділів. Інші блогери закликали рф сформувати загони вбивць проти українських чиновників та створити зони відчуження на кордоні.

"Ці відповіді вказують на те, що ультранаціоналістична спільнота значною мірою незадоволена численними аспектами нездатності Кремля повністю підтримати свою власну брехливу риторику про те, що росія веде "екзистенційну війну" в Україні. Кремль не має спроможності задовольнити всі вимоги цих ультранаціоналістів і може скористатися цією можливістю, щоб запровадити додаткові заходи безпеки в росії, які принесуть користь путіну, не наражаючи росію на більший ризик чи внутрішні заворушення — наприклад, оголошення війни", – зауважили аналітики.

Ключові висновки аналітиків ISW станом на 2 березня:

  • Кремль звинуватив Україну у здійсненні вторгнення на кордон у Брянській області росії 2 березня, що українські чиновники спростували.
  • Канцлер Німеччини Олаф Шольц 2 березня заявив, що Німеччина веде переговори з союзниками про надання Україні гарантій безпеки, але не надав жодних подробиць.
  • Держсекретар США Ентоні Блінкен поспілкувався з міністром закордонних справ росії Сергієм Лавровим на саміті G20 у Нью-Делі, 2 березня, щодо призупинення росією нового договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (Новий СНО). Кремль використовує новий СНО та побоюється ядерної ескалації, сподіваючись стримати підтримку Заходу для України.
  • Російська влада, схоже, стурбована зростаючою втратою важелів впливу на Сербію, яку росія багато років намагалася інтегрувати в російську сферу впливу.
  • Російські ультранаціоналісти продовжують обговорювати доцільність критики російських військових зусиль і реагувати на запропоновані посилені покарання за "дискредитацію" війни в Україні.
  • Окупанти продовжують обмежені наземні атаки на північний схід від Куп’янська та наступальні дії в районі Кремінної.
  • Війська рф продовжують наступальні дії в районі Бахмута, вздовж західних околиць міста Донецька та на заході Донецької області.
  • Схоже, що загарбники тимчасово скоротили зусилля з оточення Бахмута як з південного заходу, так і з північного сходу, натомість зосереджуються на тиску на українські сили, щоб вони вийшли з міста.
  • Російські джерела стверджують, що окупанти збили два українських БПЛА в Криму.
  • Засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що почався набір кадрів через російські спортивні клуби.
  • Окупанти спростували інформацію про депортацію українських дітей на російську територію.

Раніше ми писали, що буде, якщо росію не контролюватиме путін. Крім того, глава ЦРУ назвав ключову помилку путіна перед початком вторгнення. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube