Незважаючи на схожість з іншими штамами Омікрону цей субваріант має свої неприємні особливості
В останній тиждень 2023 року в Україні було лабораторно підтверджено три нові випадки захворювання на новий варіант коронавірусу під назвою "Пірола" (ВА.2.86). Вони зареєстровані у двох областях – Вінницькій та Кіровоградській, усі пацієнти – жінки старші 50 років.
Про новий субваріант "Омікрона" поки що неюагато відомо, хоча деякі особливості "Піроли" вже зрозумілі. По-перше, ознаки інфікування можуть виявлятися на обличчі висипом у вигляді великих червоних плям та роздратуванням очей. По-друге, побоювання вчених викликає велика кількість мутацій, які несе цей штам. А це, зі свого боку, підвищує ризик ухилення від імунної системи чи більшу заразність.
У іншому “Піролі” властиві всі типові симптоми “Омікрона”:
За досвідом країн, де "Пірола" широко поширилася ще на початку осені, клінічні симптоми цього варіанту викликають легкий або середній перебіг захворювання. А найбільшу небезпеку, як і у випадку з “Омікроном”, становить для людей старше 60 років, тих, у кого ослаблений імунітет, і для пацієнтів із хронічними захворюваннями. Насамперед це діабет, серцево-судинні патології, хвороби печінки та нирок.
Ще наприкінці вересня у Міністерстві охорони здоров'я України припускали, що “Пірола” прийде до всіх країн, і Україна не стане винятком. В інтерв'ю інформагентству Укрінформ головний санітарний державний лікар Ігор Кузін зазначив, що наприкінці першого кварталу 2024 року новий штам переважатиме на території України. І це призведе до зростання захворюваності.
З огляду на пожвавлення міграції через новорічні свята, коли українці масово їдуть з Європи відвідати рідних, вірус може поширитися набагато раніше.
Поки що ситуацію із захворюваністю на коронавірус у МОЗ називають стабільною. За останній тиждень зареєстровано 8700 випадків, і весь грудень статистика знаходилася приблизно в тих же межах. Проте експерти радять вакцинуватися тим, хто цього досі не зробив чи щепився давно. В Україну доставлено “омікронспецифічну” вакцину, яка захищає саме від штамів “Омікрону”. Вона підходить як для первинної вакцинації, так і у якості бустерної дози.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.