Війна призвела до перебоїв в отриманні повної інформації про захворюваність населення на грип та ГРВІ й проведення об’єктивного аналізу
В сезоні 2022-2023 років одночасно циркулюватимуть віруси грипу та коронавірусу SARS-CoV-2. Це і визначатиме активність епідемічного процесу. Оскільки антигенні зміни вірусу грипу постійні, то ВООЗ щорічно оновлює свої рекомендації по складу вакцини.
Про це повідомили у Центрі громадського здоров'я України. Так для профілактики грипу у наступному сезоні запропоновані чотиривалентні вакцини проти вірусів грипу, які ймовірно циркулюватимуть на території України:
В епідемічному сезоні 2021-2022 років продовжувала тривати пандемія гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. В Україні протягом минулого сезону зареєстровано 5,9 мільйона випадків захворювань на грип та ГРВІ (включно з COVID-19). За медичною допомогою з приводу захворювання на респіраторну групу інфекцій звернулось 15,5 % населення країни.
"З 24 лютого 2022 року фіксувалося різке зниження інтенсивних та екстенсивних показників, що обумовлено як закономірностями епідемічного процесу, так і початком повномасштабного вторгнення росії в Україну. Війна призвела до перебоїв в отриманні в повному об’ємі інформації про захворюваність населення на грип та ГРВІ й проведення об’єктивного аналізу. Зниження статистичних показників відмічалось на територіях більшості адміністративних регіонів країни", - йдеться у повідомленні.
Найкращою профілактикою грипу та COVID-19 (належить до категорії ГРВІ) є вакцинація. Обидва щеплення належать до рекомендованих. Уникнути захворювань допоможе профілактика та дотримання епідемічних норм, як от:
Важливо пам'ятати, що лікувати вірусні захворювання антибіотиками — хибне до затверджених протоколів лікування.
Грип та COVID-19 – респіраторні захворювання, які викликаються різними вірусами. Причиною першого є віруси грипу, другого – коронавірус, вперше виявлений у 2019 році. Як грип, так і COVID-19 можуть передаватись від людини до людини, які перебувають поруч, не дотримуючись дистанції. У порівнянні із грипом, COVID-19 може викликати більш серйозні наслідки для здоров’я. Проте обидва захворювання можуть мати важкий перебіг та летальні наслідки.
Окрім того, людина, інфікована COVID-19 може мати довший безсимптомний період і може бути заразною для інших також довше. Водночас визначити, чим саме хворіє людина лише на основі симптомів неможливо. Особливо, якщо враховувати те, що COVID-19 може мати широкий спектр симптомів. Для підтвердження точного діагнозу необхідне тестування. Важливо, що людина може бути інфікована двома вірусами одночасно і мати симптоми як грипу, так і COVID-19. Також обидва захворювання можуть проходити безсимптомно. Спільними симптоми є:
Від моменту інфікування та появи симптомів може пройти один та більше днів. У обох випадках інфікована особа може виділяти та поширювати вірус до того, як з’являться видимі симптоми. Проте симптоми COVID-19 можуть проявлятись довше, ніж симптоми грипу. У випадку із COVID-19, людина може бути заразною довше, ніж хворіючи на грип. До груп, які мають ризик важкого перебігу грипу та COVID-19, зокрема, входять пенсіонери, особи із супутніми захворюваннями, вагітні жінки. Необхідно консультуватись із сімейним лікарем та у разі погіршення самопочуття терміново йому про це повідомляти. У екстрених випадках телефонуйте на 103 для виклику медичної бригади.
Нагадаємо, Україні загрожує твіндемія. Крім того, в Україні зафіксували третій випадок віспи мавп.
Також Інформатор писав, як безкоштовно отримати препарати при лікуванні у стаціонарі та амбулаторно.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.