"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Водночас глобальний ризик для населення від цього штаму наразі є низьким
В Україні виявили десять випадків захворювання на підвид штаму COVID-19 “Омікрон”. Йдеться саме про “Еріс”. Випадки захворювання зафіксували у шести областях.
Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я у Facebook. Йдеться про Дніпропетровську, Закарпатську, Сумську, Хмельницьку, Тернопільську та Чернівецьку області.
За даними МОЗ, у період з 2 по 8 жовтня виявили 5 186 випадків захворювання на коронавірус. З них 18 – летальних серед людей старших за 30 років.
У світі новий підвид “Омікрону” виявили 17 лютого 2023 року. В Україні перший хворий був вже у травні. Серед його симптомів – біль у горлі, нежить, задишка, ломота у тілі, головний біль, лихоманка. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, глобальний ризик для населення цього штаму залишається низьким.
“Специфічна відмінність “Ерісу” — це додаткова мутація шипового білка, який швидше вражає ослаблений імунітет. Однак, за оцінками ВООЗ, глобальний ризик для громадського здоров’я населення даного штаму оцінюється як низький”, – попередили у МОЗ.
Для захисту від тяжкого перебігу COVID-19 необхідно пройти курс із трьох щеплень – дві основні дози вакцинації та бустерна. Остання вводиться через п’ять місяців після первинної.
Ще 13 жовтня стало відомо, що в Україні розпочався епідемічний сезон. Протягом тижня зареєстрували 119 063 випадки респіраторно-вірусних сезонних захворювань. Йдеться про ГРВІ, грип та COVID-19. Відомо, що 3150 осіб госпіталізували, з них 1776 – діти до 17 років.
Така кількість захворювань свідчить про те, що країна перебуває у межах епідеміологічного порогу. Це на 13,4% менша за аналогічний період минулого епідемічного сезону.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.