Протести в Бразилії та військова допомога Італії - головні новини ночі

В Бразилії відбулися масштабні протести, пов'язані з виборами президента

Протести в Бразилії та військова допомога Італії - головні новини ночі
Протести в Бразилії 8 січня 2023 року

У Бразилії прихильники екс-президента Болсонару штурмували Конгрес і президентський палац. Поліція Бразилії звільнила будівлю парламенту від протестувальників, понад 400 людей затримано. Тим часом стали відомі терміни, коли Італія може схвалити нову військову допомогу Україні.

Про ці та інші події читайте у нашому дайджесті - головні новини ночі 9 січня.

Протести в Бразилії

8 січня прихильники ультраправого екс-президента Бразилії Жаїра Болсонару увірвалися в Конгрес. Поліція застосувала сльозогінний газ, намагаючись відтіснити демонстрантів. Через тиждень після інавгурації Луїса Інасіо Лули да Сілви прихильники Болсонаро, які відмовляються визнати, що він програв вибори, прорвали бар'єри та увійшли до будівлі Конгресу в столиці Бразиліа, передає BBC.

Вибивши двері та розбивши вікна, протестувальники розташувались в будівлі. Демонстранти закликають до військового втручання та відставки Сілви, більш відомого як Лула, який переміг свого ультраправого суперника на виборах у жовтні.

Бразильські правоохоронні органи звільнили будівлю парламенту від протестувальників, які раніше увірвалися до установи. Затримано понад 400 людей за участь у заворушеннях у столиці. Їм загрожує до 12 років ув'язнення.

Перед цим президент Бразилії Лула да Сілва підписав указ про федеральне втручання у столичний округ для стримування порушень громадського порядку. Управління місцевими органами громадської безпеки передано федеральній владі. Глава держави назвав прихильників екс-президента Жаїра Болсонару, який програв на виборах і увірвалися в будівлі Конгресу, Верховного суду і резиденцію президента, фашистами та фанатиками. Правоохоронці вважають, що штурм будівель держвлади в Бразиліа було сплановано.

Коли Італія може схвалити нову військову допомогу Україні

Італійська влада ухвалить шостий міжвідомчий декрет про постачання військової допомоги Україні не раніше лютого, повідомляє La Repubblica. Наприкінці січня буде ухвалено рішення, які військові кошти та в якій кількості будуть відправлені до України.

Йдеться про можливе відправлення зенітних ракетних комплексів (ЗРК) SAMP-T та керованих ракет Aspide. В Офісі президента України заявили, що Київ має "всі необхідні гарантії" від Італії зі зброї.

Раніше Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні повідомив, що Рим готує новий пакет зброї для Києва. На стадії обговорення, у тому числі з Парижем, зараз є питання відправлення систем ППО спільного виробництва.

ФБР попередило Німеччину про загрозу теракту з хімічною зброєю

Про загрозу підготовки теракту з використанням саморобної хімічної бомби влада Німеччини попередила Федеральне бюро розслідувань ФБР США, повідомляє Bild. За інформацією видання, ФБР повідомило німецьких колег, що підозрюваний цікавився в інтернеті ціанідом і рицином, щоб, можливо, здійснити атаку вже на Новий Рік. Однак, мабуть, не зміг закупити достатньої кількості хімікатів.

Під час спецоперації із житлових приміщень іранця співробітники правоохоронних органів у спеціальних захисних костюмах винесли якісь субстанції у блакитних контейнерах для подальшого вивчення. Через деякий час представник Генпрокуратури Дюссельдорфа, однак, повідомив журналістам, що отруйних речовин не було виявлено. Рицин у переліку Інституту імені Роберта Коха значиться як "біологічна зброя". Ціанід також вкрай токсичний.

28 китайських літаків залетіли в зону протиповітряної оборони Тайваню

Китайські військові заявили, що в неділю провели другі за місяць бойові навчання навколо Тайваню, 28 літаків Китаю залетіли в зону протиповітряної оборони Тайваню, передає Reuters. Командування армії Китаю заявило в неділю пізно ввечері, що його сили організували "спільне патрулювання бойової готовності і реальні бойові навчання" в морському і повітряному просторі навколо Тайваню, зосередившись на наземних ударах і морських атаках.

Згідно із заявою Китаю, метою навчань була перевірка спільних бойових можливостей і "рішуча протидія провокаційним діям зовнішніх і сепаратистських сил, що виступають за незалежність Тайваню". Міністерство оборони Тайваню заявило в понеділок, що за попередні 24 години воно виявило 57 китайських літаків і чотири військово-морських судна, що діяли навколо острова, в тому числі 28 літаків, які залетіли в зону протиповітряної оборони Тайваню.

Деякі з цих 28 літаків перетнули серединну лінію Тайванської протоки, неофіційний буфер між двома сторонами. У числі літаків були винищувачі, а два ядерних бомбардувальники пролетіли на південь Тайваню.

Нагадаємо, фейкова "операція відплати" Міноборони РФ у Краматорську посилила шквал критики у бік російського військового командування. У неї не схотіли вірити навіть пропагандисти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube