Пропозиція України виключити росію з Радбезу ООН: в Естонії дали невтішний прогноз

Читать на русском

Якби дійшло до голосування з цього питання, росія заблокувала б процес

Читать на русском
Пропозиція України виключити росію з Радбезу ООН: в Естонії дали невтішний прогноз
Україні радять зосередитися на інших аспектах міжнародного життя

Якби дійшло до голосування з цього питання, росія заблокувала б процес

Питання виключення росії з Ради безпеки ООН поки не є перспективним. Оскільки більшість країн не поділяють підхід України щодо членства рф. У зв'язку з цим, слід зосередитися на тих аспектах міжнародного життя, в яких державу-агресорку дійсно можна ізолювати.

У коментарі ERR віце-канцлер МЗС Естонії Мярт Вольмер нагадав, що Таллінн є прихильником Києва у питанні ізоляції росії, а сам напрямок — "хороший і правильний".

"Розмови про ООН потрапляють до тієї ж категорії, але в цьому випадку треба враховувати, що великої міжнародної підтримки в України з цього питання, на жаль, немає", — сказав Вольмер. 

Він підкреслив, що розгляд питання виключення росії з Радбезу ООН був би можливим у разі, якби велика кількість держав думала так само як Україна, що росія після розпаду Радянського Союзу набула цього статусу незаконно, і це слід якось переглянути.

"Але держав, які вважали, що це можливо і необхідно, по суті, немає", — наголосив Вольмер.

Представник МЗС Естонії назвав питання, яке порушує Україна, на цей час безперспективним. Він порадив зосередитися на тих аспектах міжнародного життя, в яких росію справді можна потіснити та ізолювати.

"Це не виглядає реалізованою річчю і чимось, на що зараз варто витрачати багато часу. Якщо справді дійде до того, що це поставлять на голосування у Раді Безпеки, то росія, очевидно, заблокувала б це. Це, очевидно, одна з тих причин, через які більшість держав зараз не думає, що це було б реалістичним напрямом діяльності. росії скоріше слід перешкоджати там, де це насправді можна здійснити, де цьому є певна підтримка, де ми зможемо відсунути її від процесів ухвалення рішень у світі", — резюмував Вольмер.

Що цьому передувало

26 грудня Україна офіційно ініціювала виключення росії з Ради безпеки ООН. Як пояснили в МЗС України, Москва отримала місце в Радбезі в результаті порушення статуту ООН. Дії російської федерації протилежні поняттю "миролюбності". Три десятиліття її незаконного перебування в ООН позначені війнами та захопленням територій інших країн, силовою зміною міжнародно визнаних кордонів, намаганнями задовольнити загарбницькі амбіції.

Раніше ми писали, що Зеленський виступив на екстреному засіданні Радбезу ООН. Також читайте, наскільки є реальним виключення росії з ООН, яке ініціювала Україна. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.