Проблеми є не тільки в "Київміськбуді": в КМДА пояснили, що відбувається на будівельному ринку столиці

Ситуація з "Київміськбудом", який не може добудувати свої об'єкти, нічим не відрізняється від усіх великих будівельних компаній, які працюють у Києві

Київміськбуд
Микола Поворозник каже, ситуація на будівельному ринку - не загрозлива

Проблеми "Київміськбуду", який не може завершити будівництво 20 житлових комплексів через недостачу коштів, не є унікальним випадком. З такими самими труднощами зіткнулися буквально всі великі забудовники столиці. А причина цих проблем - повномасштабна війна, через яку відсутні потрібні капіталовкладення.

Про це в інтерв'ю ТСН розповів перший заступник голови КМДА Микола Поворозник. За його словами, ситуація на будівельному ринку - не загрозлива.

"Ситуація з ХК "Київміськбуд" нічим, власне, не відрізняється від усіх великих будівельних компаній, які працюють зараз у Києві. Вони всі зіткнулися з величезними проблемами, враховуючи загальну ситуацію на будівельному ринку під час війни - з купівлею квартир та іншою нерухомістю, яку вони будують", - каже Поворозник.

Він пояснив, що затримки зі здаванням об'єктів виникають через дефіцит обігових коштів. Він виник через відсутність платежів від інвесторів.

"У всіх забудовників наразі є питання по обігових коштах, але я б не називав цю ситуацію якоюсь надзвичайно загрозливою. Тому аудиторська компанія з "Великої четвірки" має надати відповіді на всі запитання: що потрібно робити, як потрібно реорганізовувати й налаштовувати роботу ХК "Київміськбуд" для того, щоб виходити з кризи. Причому до уваги потрібно брати ситуацію на ринку загалом, а не аналізувати роботу тільки однієї компанії", - розповів заступник голови КМДА.

Раніше посадовці "Київміськбуду" попросили з міського бюджету 1 мільярд гривень, щоб відновити будівництво на своїх майданчиках. За словами Поворозника, наразі про виділення якихось коштів забудовнику говорити зарано.

"Рішення про це точно має бути не імпульсивним. Його точно ніхто не буде ухвалювати без розуміння повної ситуації, яка склалася в цій компанії. Тим більше, що Київ є власником великої частини акцій приватної акціонерної компанії "Київміськбуд", тому давайте зачекаємо, коли будуть запропоновані і, напевно, ухвалюватися якісь рішення. Зараз про це зарано говорити, бо мене завжди лякали суми - необґрунтовані, а тим більше, з багатьма нулями", - каже Поворозник.

Він додав, що "Київміськбуд" не відмовляється від взятих на себе зобов’язань. А для того, щоб добудувати ЖК, потрібні капіталовкладення - з цього й виникають усі інші супутні проблеми.

"Я думаю, що компанія "Київміськбуд" як була, так і залишиться однією з найбільших будівельних компаній столиці, яка виконує свої зобов’язання перед інвесторами", - резюмував Поворозник.

Проблеми у "Київміськбуді"

Холдингова компанія "Київміськбуд", на яку припадає третина ринку первинної нерухомості Києва, наразі не може відновили роботи на більшості своїх об'єктів. Причина - колосальний брак коштів. Так, для завершення будівництва 20 житлових комплексів потрібно 24 мільярди гривень. Частина вказаної суми, а саме 4,5 млрд гривень, має піти на добудову дев'яти ЖК, які перейшли "Київміськбуду" від збанкрутілого конкурента "Укрбуд".

Зараз роботи тривають тільки на чотирьох об'єктах. Квартири очікують майже 20 тисяч інвесторів. І мова йде не про місяці, а про роки очікування. Вирішити питання з фінансами навряд чи вдасться без втручання держави. Тому в КМДА вже створили тимчасову контрольну комісію та почали пошуки аудитора.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube