“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
4,5 млрд гривень з загальної суми піде на добудову дев'яти ЖК, які перейшли від збанкрутілого конкурента "Укрбуд".
Холдингова компанія "Київміськбуд", на яку припадає третина ринку первинної нерухомості Києва, наразі не може відновили роботи на більшості своїх об'єктів. Причина – колосальний брак коштів.
Як розповіла Forbes директорка департаменту продажу та маркетингу компанії Тетяна Маркова, для завершення будівництва 20 житлових комплексів потрібно 24 мільярди гривень. Частина вказаної суми, а саме 4,5 млрд гривень, піде на добудову дев'яти ЖК, які перейшли "Київміськбуду" від збанкрутілого конкурента "Укрбуд".
За її словами, зараз роботи тривають тільки на чотирьох об'єктах. Квартири очікують майже 20 тисяч інвесторів. І мова не про місяці, а про роки очікування. Вирішити питання з фінансами навряд чи вдасться без втручання держави. Тому в КМДА вже створили тимчасову контрольну комісію та почали пошуки аудитора.
Для порівняння, наразі бюджет столиці складає приблизно 65 мільярдів гривень. То ж сума у 24 мільярди - це понад третина бюджету Києва.
"Київміськбуд" працює за моделлю перехресного фінансування. Це коли будівництво здійснюється виключно коштом нових інвесторів. З початку повномасштабної війни попит на квартири впав майже на 95%, саме тому у компанії й виникли фінансові проблеми. Також додало проблем й стрімке зростання цін на будматеріали.
А ще борги інвесторів, які купували житло на виплат. Наразі вони становлять 326 млн гривень. І ще 400 млн гривень зобов'язань фінкомпанії-управителя фонду фінансування будівництва "Укрбуду".
При цьому всьому холдинг за 2022 рік здав в експлуатацію тільки три ЖК та отримав 1,4 млрд гривень виторгу. До війни ця цифра сягала 6 млрд. Збитки за минулий рік сягнули майже 55 млн гривень.
Раніше Інформатор писав, що у "Київміськбуді" проходять обшуки, керівництво переконане у "позитивних результатах" перевірок. Також ми писали, що голова “Київміськбуду” виїхав з України з довідкою про інвалідність.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.