ПриватБанк видав кредит за втраченим паспортом: що вирішив суд

Читать на русском

В січні 2014 року суддя в Київської області порівнювала підписи та звіряла дівочі прізвища заради того, аби встановити – чи дійсно шахрай отримав кредит за іншого чоловіка

Читать на русском
ПриватБанк видав кредит за втраченим паспортом: що вирішив суд
Чоловік стверджував, що в нього достатньо грошей та не потрібно було брати позику

В січні 2014 року суддя в Київської області порівнювала підписи та звіряла дівочі прізвища заради того, аби встановити – чи дійсно шахрай отримав кредит за іншого чоловіка

У 2003 році чоловік втратив паспорт та отримав новий. Але старий документ якось потрапив до рук злочинця і він отримав по ньому кредит у ПриватБанку.

В ПриватБанку вважали, що у квітні 2006 року вони дали 4 тисячі гривень позики клієнту, прізвище якого було вписано в угоду. Але він, чомусь, не хотів повертати гроші. Тому у 2014 році справа щодо 26 тисяч гривень боргу потрапила до суду.

І там все стало зрозуміло.

«В кредитному договорі вказаний паспорт, який чоловік втратив ще в 2003 році. На момент укладення кредитного договору йому виповнилось 46 років, таким чином у паспорт повинна була бути вклеєна фотокартка по досягненню 45-річного віку, – йдеться у поясненнях адвоката «боржника». - Але в старому паспорті її не могло бути, оскільки в 2003 році чоловік отримав новий паспорт і вже в нього вклеювалась фотокартка. Тому паспорт, на який йде посилання в договорі є недійсним».

Крім того, чоловік стверджував, що в угоді про кредит стоїть не його підпис. Також дівоче прізвище матері та адреса проживання були вказані не вірно. А ще в документі не було адреси банку та прізвища працівників, які оформлювали кредит. І це виглядало підозріло.

«Окрім цього, сума кредиту є незначною, а враховуючи доходи чоловіка, брати такий кредит йому не було сенсу», - наполягав захисник.

Що було у суді

ПриватБанк стверджував, що саме цей клієнт брав гроші, але не хоче їх повертати. Проте суддя вивчила довідку від міграційної служби в Київській області, яка підтверджувала слова чоловіка щодо втрати паспорта.

Крім того, на той час «боржник» проживав у приватному будинку на Київщині, а в договорі була вказана квартира. Інша нестиковка: дівоче ім’я матері в угоді було вказано невірно.

Також суддя порівняла підпис в угоді про позику та підпис в новому паспорті. Виявилося, що вони були зовсім різні, без натяку на копіювання. Все це вказувало на те, що чоловік ніяку угоду про кредит з ПриватБанком не укладав. Тому в січні 2014 року суддя Фастівського міськрайонного суду Київської області Тетяна Зуй вирішила, що ПриватБанку треба краще перевіряти документи своїх клієнтів.

Звісно, що юристи ПриватБанку намагалися оскаржити це рішення. Однак судді перевірили докази та не знайшли підстав, щоб змінювати рішення судді Зуй.

Чи отримав чоловік компенсацію від ПриватБанку

Мешканець Київщини запам’ятав, як довго ходив до суду та доводив, що не брав кредит. Тому у вересні 2014 року вже він звернувся до суду та вимагав від ПриватБанку 25 тисяч гривень компенсації. Окремо він хотів отримати ще 5 тисяч гривень на оплату праці адвоката.

На це юристи фінустанови відповіли, що дійсно, вони помилилися. Але вини банку немає, оскільки чоловік «особисто з письмовою заявою про вчинення шахрайства щодо кредиту на його паспорт до банку не звертався, а банк цю інформацію не повинен перевіряти з власної ініціативи».

Однак таке легке відношення до перевірки документів, за словами чоловіка, призвело до лікування його у невропатолога через неврозоподібний стан.

Але суддя дивилася на цю історію під іншим кутом, ніж ображений мешканець Київщини. За її оцінкою, ПриватБанк ніяк не міг нашкодити.....тому що чоловік взагалі ніколи не був його клієнтом.

В цій ситуації не можна було розраховувати на отримання компенсації. Таке рішення у жовтні 2014 року прийняла суддя Фастівського міськрайонного суду Київської області Леся Ковалевська.

Інформатор писав, що ПриватБанк вимагав від жінки сплатити борг, який вона вважала погашеним.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.