Президентський університет в Україні: яким він буде, коли відкриють і хто зможе там навчатись

З жовтня 2023 року вже розпочнеться навчальний рік

Президентський університет в Україні: яким він буде, коли відкриють і хто зможе там навчатись

Президентський університет в Україні включатиме міждисциплінарні програми, інноваційний науково-технологічний парк, а також матиме унікальну дослідницьку медичну клініку та надсучасні лабораторії. Розробку законопроекту про цей університет фактично завершено, у парламенті він буде розглянутий у першій половині 2022 року.

Про це повідомила голова підкомітету парламенту з питань вищої освіти Юлія Гришина, - повідомляє Інформатор.

За її словами, це має бути єдиний комплекс практичних лабораторій, науково-технологічного парку, навчальних корпусів та кампусів, зведених за світовими стандартами. Його будуватимуть з нуля.

Вже зараз створюються спільні програми з українськими та провідними зарубіжними інституціями та університетами.

"Технічні завдання створення лабораторій Президентського університету та їх наповнення розробляють співробітники Національної академії наук України з урахуванням новітніх світових стандартів. Над проектом працює група передових фахівців, окремо залучених із профільних інститутів НАНУ та з кращих навчальних закладів. Параметри лабораторій проходитимуть додаткову експертизу центрах країн-партнерів", - повідомила Гришина. 

Весною 2023 року оголосять конкурс на посади науково-педагогічних співробітників, а з жовтня 2023 року розпочнеться навчальний рік. Перший студентський набір становитиме до 120 осіб, а вже за рік-два абітурієнтів додасться до кількох тисяч.

"Для навчання в університеті відбиратимуть кращих випускників шкіл України, які отримали найвищий бал ЗНО, переможців обласних та всеукраїнських олімпіад, всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідних робіт учнів МАН, лауреатів та переможців всеукраїнських та міжнародних конкурсів талановитої молоді. України", - розповіла голова комітету. 

Основні напрями навчання в університеті: IT, біотехнології, науки про здоров'я, нанотехнології, енергетичні та аерокосмічні технології, глобалізація та міжнародні комунікації.

Навчатимуться у Президентському університеті за дуальною формою освіти – 30% теорії та 70% практики. Практичні заняття будуть різноманітними – це завдання та дослідження у лабораторіях, діяльність на виробничих майданчиках підприємств.

Також на базі Президентського університету створять дослідницьку медичну клініку. Вона розробляється разом із клінічною лікарнею "Феофанія".

Фінансувати цей проект планується за рахунок державного бюджету, а також залучати інвестиційні гроші та фінансову допомогу.

Раніше Інформатор повідомляв, що в Україні затвердили умови вступу до вузів у 2022 році, що потрібно знати абітурієнтам.

Також ми писали, які вузи та спеціальності в Україні обирають жителі окупованих територій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube