НАТО має намір покрити американську частку витрат на оборону України - Патрік Тернер

Керівник представництва НАТО в Україні також анонсував надання нових пакетів безпекової допомоги Києву

Допомога Україні
НАТО хоче покрити американську частку витрат на українську оборону. Колаж: Інформатор, Getty Images

Серед пріоритетів обговорення на саміті НАТО у Гаазі у червні буде Україна. Крім того, Альянс планує покрити американську частку витрат на оборону нашої держави. Також буде обговорено оборонну промисловість, оскільки це потрібно і Україні, і іншим державам.

Про це сказав голова Представництва НАТО в Україні Патрік Тернер. За його словами, стосунки між НАТО та Україною наразі міцніші, а Київ ближче до Альянсу, ніж раніше.

"За перші три місяці цього року країни Альянсу пообіцяли ще 20 мільярдів євро безпекової допомоги [для України]. І дуже скоро ми почуємо нові обіцянки і надання такої допомоги. Масштабна допомога і підтримка знадобиться в майбутні роки. І у нас є підґрунтя для впевненості, що цю допомогу буде надано", - зазначив він.

За його словами, під час саміту в Гаазі обговорять витрати на оборону, оборонну промисловість і Україну. Він зауважив, що коли йдеться про оборонне виробництво, - “це те, що потрібно зараз Україні і державам – членам альянсу”.

"Країни НАТО мають витрачати набагато більше і виробляти набагато більше – насамперед для самих себе і для того, щоб підтримувати Україну. Це триватиме незалежно від того, чи завершиться війна цього року. Така підтримка надаватиметься в осяжному майбутньому, бо ми розуміємо, якими є загрози, – акцентував Тернер.

Голова Представництва НАТО наголосив, що варто зміцнити зв’язки всередині військового блоку та у відносинах з Україною. Збільшення витрат на оборону, резюмував він, та виробництво в оборонній сфері відповідає інтересам України і НАТО.

Наміри переглянути засади НАТО

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив про наміри переглянути основоположну П’яту статтю Статуту НАТО. Йдеться про принцип колективного захисту, який передбачає спільну відповідь на агресію проти будь-якого з членів. Трамп натякнув, що Штати можуть більше не гарантувати безпеку тим партнерам, які витрачають недостатньо на оборону.

На цьому тлі перспективи розгортання повноцінної миротворчої місії НАТО в Україні виглядають малоймовірними. Водночас, як повідомляється, союзники Альянсу обговорюють можливість дій у форматі "коаліції охочих", що дозволить надсилати війська на двосторонній основі. Зокрема, йдеться про потенційне створення оборонної лінії навколо Києва у разі нового наступу росіян - в такій операції, ймовірно, візьме участь і Велика Британія.

У щорічному звіті генерального секретаря НАТО не згадується про незворотність євроатлантичного курсу України чи про її майбутнє членство. Також у документі відсутні формулювання про безпосередню допомогу Києву під час повномасштабної війни.

Ексглава МЗС України Вадим Пристайко заявив, що реалістичним сценарієм для гарантування безпеки України може стати не вступ до НАТО, а долучення до формату британського експедиційного корпусу. Цей формат об’єднує десять північноєвропейських держав. Таке військове об'єднання під егідою Британії має стати надійною альтернативою НАТО, вважає дипломат.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube