Президент у Раді закликав українців до єдності - що заважає: головні новини 16 жовтня

Голова держави презентував свій План перемоги, щодо деяких ключових пунктів якого вже було отримано відмову Заходу - що робити далі та які загрози зараз є найактуальнішими: підсумки середи

Підсумки 16 жовтня 2024 року
Ядерна небезпека, ймовірний вступ Кореї у війну та внутрішній роздрай: головні загрози перед країною - колаж

Зеленський у Верховній Раді докладно розкрив зміст плану перемоги. Виявилося, що багато хто невірно його трактував: це не план переговорів і не план, як здатися красиво. Під час свого виступу, голова держави закликав українців до єдності - але досягти її важко через корупцію, протилежні погляди на майбутнє та нехтування правами людини. Інформатор аналізує головні події середи, 16 жовтня.

План перемоги: чи це взагалі реально?

План перемоги Зеленського складається з 5 пунктів. Перший пункт – це запрошення в НАТО зараз. «Росіяни мають це відчувати: що їх цар програв. Запрошення - це сильне рішення, яке не потребує нічого, окрім рішучості», - зазначив Зеленський.

Другий пункт – оборона: розвернення війни на територію РФ, щоб росіяни почали розуміти, що таке війна. Цей пункт зокрема передбачає спільні дії ППО НАТО та України, тобто НАТО має повністю або частково закрити небо над нами. Також цей пункт передбачає дозвіл бити далекобійними засобами по території Росії.

Третій пункт – неядерне стримування. Він найменш прозорий - мова про готовність України розмістити на своїй території «комплексний неядерний пакет стримування». Всі інші деталі - тайна, вони відомі стратегічним партнерам України.

Четвертий пункт – проста дуже цікавий. Мова в ньому про використання українських надр нашими союзниками. Це прихований «привіт» Республіканській партії США та таким прихильникам Трампа, як Лендсі Грем. Інформатор проаналізував його дуже докладно.

Пʼятий пункт, що розрахований на післявоєнний час - це військове та інше співробітництво в Європі.

"Ми передбачаємо у разі згоди партнерів заміщення підрозділів США, які діслоковані в Європі, українськими підрозділами - після війни. Українці впевнені, що можуть стати цією силою, яку російська загроза не здолає», - охарактеризував його Зеленський.

Цікаво, що президент оприлюднив цей план вже коли стало відомо: партнери у США та Європі ключові пункти плану вже відхилили. Тож, навіщо у такому випадку цей план взагалі потрібен?

Інформатор має дві версії. Перша у тому, що відмова Заходу - це добрий привід, аби почати переговори з Росією на невигідних умовах. А критикам казати - ми могли перемогти, але нам не дали.

Друга у тому, що відмови ніщо, коли є план. Нам відмовляли багато у чому протягом 2,5 років великої війни ми вже отримували негативні відповіді стосовно ППО, танків, HIMARS, ракет, літаків F-16. То й що? Тут як в бізнесі - відмови надходять, коли незрозуміло, навіщо ставлять питання.

План перемоги дуже чітко дає зрозуміти картину в цілому. Не даремно ж Зеленський підкреслив під час виступу:

«Якщо план підтримають, ми можемо завершити війну не пізніше наступного року».

Цікава деталь. Інформатор уважно стежив за розвитком подій навколо плану перемоги. Хоча його головні пункти трималися у таємниці, ми зробили низку припущень щодо змісту. Наш прогноз цілком підтвердився. План виявився навіть ширшим, ніж ми уявляли.


Що заважає єдності, до якої закликав президент

Під час виступу у Верховній Раді Зеленський закликав до єдності. Казав, ми воюємо з Росією, а не один з одним.

Звісно ж головні виклики пов’язані з війною. З найактуальніших - загроза ударів по українським АЕС, що майже неминучі під час наступного ракетного удару. Але є й внутрішні протиріччя, з якими суспільство має впоратися.

Це, наприклад порушення прав під час мобілізації. Вони дуже напружили суспільство. Та як виявляється, мова не лише про «бусифікацію». В соцмережах шириться хейт проти останньої рекламної кампанії Третьої штурмової.

Взагалі-то саме Третя штурмова найбільш креативно підходить до вербування добровольців. Це комплекс дій, що вони проводять. Вони включають навчання, спілкування із командирами. І так, рекламу. Остання рекламна кампанія бригади викликала дуже контроверсійні судження. Жінки в ній, як трофей, кажуть навіть ті, хто служить в бригаді.

Олена Тотель з 3 ОШБр написала емоційне звернення з цього приводу:

"Нам не потрібно демонструвати жіноче тіло, щоб привернути увагу до військової служби. Жінки вже на передовій, і вони не заслуговують на те, щоб їхній внесок знецінювався", – пише Олена Тотель.


Корупція не менш ніж порушення прав, заважає єдності, до якої закликає президент. Це добре видно на історії скандальної голови МСЕК Хмельницької області Тетяни Крупи, фото чоловіка якої на ліжку з купою грошей під час обшуку стало мемом в Інтернеті.

Як виявив журналіст Юрій Бутусов, родина Крупи оформила інвалідність 49 з 50 прокурорів Хмельниччини. У тому числі прокурору області Олексію Олійнику. Уявляєте цей ватажок тяжко хворих служителів права, що мав контролювати прозорість кримінальних проваджень?

Зараз за справу Крупи узялося НАБУ. Проте брудний присмак залишається. Хоч щоб не казали про рівність всіх у сенсі мобілізації, більш рівні залишаються. І вони тримаються разом. Ця історія - справжня ганьба для правоохоронної системи.

Ну й нарешті важкі питання, що теж поляризують суспільство. Раніше Інформатор повідомляв: є великий ризик, що держава ухвалить важке рішення, щодо мобілізації людей молодше 25 років. Кажуть, західні партнери тиснуть на президента з цього приводу. Він ще тримається.

Чи варто Україні знижувати вік призову до армії?

Захід тисне на Київ, аби мінімальний вік мобілізації було знижено до 18 років. А ви підтримуєте цю ідею?
Image

Північна Корея - це не жарт

Останнім часом повідомляється про намір Північної Кореї вступити у війну на боці Росії. Про те саме казав Володимир Зеленський під час виступу у Раді.

Це далеко не жарт. Нагадаємо: саме через постачання Кореєю снарядів, Путін зміг досягти суттєвої переваги в артилерії на фронті та мав успіхи на Донбасі.

Слідом за торгівлею снарядами, Корея схоже починає торгувати людьми. Напевно це змусить Офіс президента наважитися на непопулярні кроки щодо мобілізації. Але це не єдиний ризик, що викликаний можливими намірами Північної Кореї.

До речі сьогодні її правитель Ким Чен Ин заявив про мобілізацію до армії додатково 1,4 млн людей. Причому це вдалося здійснити за три дні. Зниження віку мобілізації в Україні може бути як симетрична відповідь

Єдина надія, що висновки щодо наміру Кореї воювати на боці Путіна є передчасними. Саме так вважають зараз у НАТО.

Та наостанок ще декілька новин від Інформатора за 16 жовтня, над якими варто поміркувати:

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube