У Запорізькій ОВА не знають, чи вони фінансують ГогольFest: скільки за фестиваль платили раніше

Керівництво Запорізької області не змогло відповісти Інформатору, чи фінансує проведення ГогольФесту у 2024 році в Запоріжжі

Запоріжжя, Гогольфест
Запоріжжя, Гогольфест

18-20 жовтня 2024 року міжнародний культурний фестиваль відбудеться у прифронтовому Запоріжжі. Організатори зазначають, що він проводиться цьогоріч за підтримки Запорізької ОВА, мерії міста та корпорації Метінвест. На запит Інформатора у Запорізькій ОВА не змогли одразу повідомити, чи підтримують вони подію фінансово та шукатимуть інформацію ще 2 тижні. Інформатор розкаже, скільки раніше коштувало для бюджету проведення таких фестивалів.

Захід позиціонується як такий, що підтримується Запорізькою обласною військовою адміністрацією, міськрадою Запоріжжя та корпорацією "Метінвест" Ріната Ахметова. Ми вирішили дізнатися, скільки коштів з бюджету планують витратити на цю визначну подію. У мерії міста Інформатору повідомили, що Департаменту культури і туризму міськради не планує витрачати бюджетні кошти на проведення Гогольфесту у місті та висвітлення інформації про нього. 

А от до Запорізької ОВА ми надіслали запит 4 жовтня. Через 10 днів заступник начальника Запорізької ОВА Михайло Семікін повідомив, що у зв'язку з великим обсягом інформації її нададуть протягом 20 робочих днів - тобто вже, вірогідно, до 31 жовтня або навіть у листопаді. Хоча сам фестиваль відбудеться 17-20 жовтня.

Міжнародний мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва GogolFest існує з 2007 року. До 2017 року він проходив лише у Києві. А потім подорожчував іншими місцями. Востаннє проходив у 2021 році - за пів року до початку повномасштабної війни. Ми подивилися, скільки бюджетних коштів на нього витрачали раніше. У 2018, 2019, 2020, 2021 роках фестиваль порадував мешканців Маріуполя, які тепер позбавлені подібного задоволення та живуть в окупації, бував він і у Херсоні (який нині під щоденними обстрілами та обходиться без масових заходів). У 2024 році фестиваль вирішили відновити та провести у місті Запоріжжя, мешканці якого страждають від російських обстрілів та яке РФ вважає "своєю територією".

Здебільшого чиновники довіряли кошти саме організаторам GogolFest, які мають багаторічний досвід - громадській організації "Фестиваль сучасного мистецтва Гогольфест". До того ж, організатори іноді примудрялися проводити в один рік фестивалі у різних містах у різний час. На проведення "Гогольфестів" витрачали (згідно з даними ProZorro):

Що буде у програмі цього року

Під час заходу організатори обіцяють дотримуватися всіх норм безпеки: більшість подій відбудуться безпосередньо в укриттях, а інші – в будівлях, обладнаних бомбосховищами. Захід відкриє дев'ятиметрова інсталяція, що є центральною частиною майбутнього меморіального комплексу "Посадка. Дерево пам’яті". Він явлетиме собою величезне металевео дерево, на кожній гілці якого буде закарбована пам'ять про воїнів, що віддали свої життя за Україну. Створив меморіал режисер та нині військовий Дмитро Костюминський.

Під час "Гогольфесту" відбудуться виступи відомих українських гуртів, у т.ч. Dakh Daughters, "Пиріг і Батіг" та Zapaska. В рамках фестивалю вперше в Україні буде зіграно спектакль "Місто Марії", який до цього вісім разів показували на найбільшому європейському театральному фестивалі в Авіньйоні (Франція). Також глядачі побачать українсько-німецький проєкт "Серце Матері: Діти зберігають наші сльози" від знаменитого режисера, засновника першого в Україні незалежного театру "Дах" Владислава Троїцького – вистава про трагедію матерів, чиї діти на фронті.

Доповнить програму фестивалю спектакль "Сонячний народ", який багаторазово був представлений у Швейцарії, Німеччині, Польщі, Франції та інших країнах, і мультимедійна інсталяція "Сховище Покрова" в укритті – як місце спокою, де можна буде послухати твори українських авторів і побачити роботи українських художників. Окремий арт об'єкт – інтерактивна конструкція зі старих валіз, куди кожен зможе покласти щось особливе для себе і доповнити інсталяцію. Детальну програму цьогорічного "Гогольфесту" - читайте тут.

За 18 років ГогольФест зібрав 600 тисяч глядачів у Києві, Херсоні, Дніпрі, Маріуполі, а ще в Осло, Берліні, Гамбурзі, Дюссельдорфі, Празі та інших містах Європи, розповідаючи про події в Україні. У 2007-2017 роках він проводився лише у Києві. Засновники ініціативи - режисер Владислав Троїцький та підприємець Євгеній Уткін. Директором фестивалю є Максим Демський. Нижче можна подивитися кадри, як фестиваль проходив у Маріуполі у 2018 році: 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube