Українська влада за крок від рішення про мобілізацію 20-річних – інсайд

Джерело Інформатора водночас каже, що лише ефективна мобілізація реально боєздатних та схильних до мотивації людей може переламати перебіг війни

Зниження мобілізаційного віку
В Україні можуть знизити мобілізаційний вік до 20 років. Колаж: Інформатор

Українська влада хоче зменшити мобілізаційний вік до 20 років. Таке рішення можуть ухвалити вже найближчим часом. І причина не тільки у нестачі людей у війську, оскільки реальна допомога Заходу, як виявилося після американського та європейського марафону Володимира Зеленського, відкладається або навіть скасовується.

Про це Інформатору повідомило джерело, близьке до Верховної Ради. На думку джерела, причина у тому, що вулична мобілізація не дає ефекту. Кажуть, питання почали обговорювати після візитів Зеленського до США та Європи. З тієї ж причини Кабмін розпочав аудит заброньованих, але не розуміє, як його провести.

Після концертів Океану Ельзи тільки й розмов, що про показові рейди з бусифікацією ресторанами, торговими центрами та іншими місцями скупчення людей. Ці рейди мають показовий ефект. Проте реального поповнення для ЗСУ вони не дають. Мобілізується значна кількість невмотивованих, хворих людей. Також багато людей із залежностями - алкоголізм та наркоманія. Часто командири бойових підрозділів відмовляються брати тих, кого мобілізували з вулиць.

При цьому після візитів Зеленського до США та Європи стало очевидно, що реальна допомога Україні відкладається або скасовується, тому що Україна не в змозі досягти значного посилення ЗСУ - а воно можливе лише за рахунок ефективної мобілізації, зазначає наше джерело.

Тому вся увага зараз спрямована саме на цю проблему. З тієї ж причини Кабмін має намір провести аудит заброньованих. Щоправда, не зовсім зрозуміло, як саме його здійснювати. Наприклад, є завдання - перевірити кожного заброньованого критичним підприємством: чи справді він там працює, чи фіктивно зарахований за корупційною схемою? Йдеться про мільйон людей, для цього немає ресурсу.

Передбачається, що частина підприємств може втратити право на бронювання співробітників, і ті, хто був заброньований, отримають повістки. Проте за прогнозами це все одно не дасть суттєвого покращення ситуації.

Тому головне питання, яке обговорюється - зниження мобілізаційного віку може бути одразу до 20 років. Ідея має як прихильників, так і противників. Головний аргумент проти того, що це рішення викличе масове невдоволення у суспільстві. При цьому оцінюється думка, що цей сценарій може бути єдиним реальним кроком до вирішення критично важливого питання про мобілізацію.

"Якщо мобілізація не дасть результатів, західна допомога стане на паузу. Адже це означатиме, що захистити себе ми нездатні, - каже наше джерело. - Чомусь усі обговорюють альтернативу – мирні переговори. Але люди, знайомі із ситуацією, як усередині країни, так і за кордоном, підказують: жодних результатів мирних переговорів, навіть вкрай негативних, швидше за все, не буде, поки Україна не зупинить наступ росіян. Адже все складається так, що Росія бачить результати своїх зусиль і готова рухатись далі. Зупинятися зараз не в її інтересах. Тому вона може підтримати ідею переговорів, але не зупинити тиск на фронті, просувати його максимально далеко на захід. Склалася найнебезпечніша ситуація з початку війни".

При цьому наше джерело зазначає, що лише ефективна мобілізація реально боєздатних та схильних до мотивації людей може переламати перебіг війни.

Як українців поступово готують до зниження мобілізаційного віку

Союзники України наполягають на зниженні віку для мобілізації, вважаючи, що найефективнішою віковою групою для війни є люди віком 18-25 років. Про це заявив представник оборонного комітету Верховної Ради Федір Веніславський. Хоча наразі немає офіційних ініціатив щодо зменшення призовного віку, обговорення цього питання тривають.

Дискусії навколо зниження мобілізаційного віку ведуться на різних рівнях, а деякі експерти вважають, що цей крок стане неминучим, якщо Росія проведе нову хвилю мобілізації. Російські війська потребують більшого особового складу, і в разі такого розвитку подій Україна може також змушена буде скорегувати свій підхід до мобілізації, зокрема знизивши призовний вік до 20 років. Так, наприклад, вже зараз хлопців віком від 16 до 25 років, які отримуватимуть паспорт, автоматично будуть вносити до реєстру Оберіг без необхідності проходження ВЛК.

У свою чергу, колишній головнокомандувач ЗСУ,а нині посол України у Великій Британії Валерій Залужний заявив, що мобілізація молоді 18-25 років не повинна відбуватися. Він підкреслив важливість збереження молодого покоління. Саме воно, на його думку, може стати ключовим у захисті держави в разі критичної загрози.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube