Чому влада напружилася через заяви КНДР і мобілізацію 1,4 млн північнокорейських військових

Навіть невеликий контингент північнокорейських військ може суттєво вплинути на баланс сил, надаючи Путіну нові можливості для наступу на фронті та загострюючи військову ситуацію в Україні та світі

Корейські війська здатні підсилити російські резерви в Україні
Корейські війська на Донбасі здатні підсилити російські резерви та змінити хід бойових дій

Ситуація на фронті в Україні та загроза з боку Північної Кореї викликають серйозне занепокоєння у влади. Оскільки події останніх тижнів свідчать про те, що КНДР активно готується до розширення своєї військової участі у глобальних конфліктах. Зокрема, нещодавні заяви Північної Кореї про мобілізацію 1,4 мільйона військовослужбовців вказують на те, що військових КНДР можуть направити воювати в Україну на боці окупаційних військ РФ

І в цьому плані навіть невеликий контингент північнокорейських військ може суттєво вплинути на баланс сил на фронті. Безумовно, це надасть правителю Кремля Путіну нові можливості для наступу на фронті та загострить військову ситуацію в нашій країні.

Мобілізація КНДР: потенційна загроза

Заявлена КНДР мобілізація 1,4 мільйона військових задля "священої війни" не обов’язково означає, що цей контингент буде надісланий до України. Проте цифри, які обговорюються, варіюються від 10 до 150 тисяч. І навіть якщо корейці будуть використовуватися російськими військами виключно в тилу, це надасть можливість російському диктатору Володимиру Путіну направити свої резерви на фронт. Це особливо актуально в контексті поточних бойових дій, де російські сили, за словами військових експертів, відчувають нестачу живої сили.

Ситуація на фронті та наслідки для України

У Буданова вже заявили, що Росія формує батальйон із північнокорейських громадян на базі бурятської бригади. Орієнтовна кількість особового складу цього батальйону становить близько 3 тисяч осіб. Вони можуть бути залучені до бойових дій на Курщині. Все це відбувається у критичний момент, коли Путін, схоже, переживає труднощі з вербуванням нових солдатів на Донбасі. У зв’язку з цим, можливість залучення корейських військ може суттєво змінити хід бойових дій.

Наступ на Покровськ, який вже був відкладений, може бути проведений росіянами значно раніше, ніж до Різдва чи Нового Року, якщо КНДР почне надавати підтримку Росії. Варто зазначити, що раніше Північна Корея вже передала значну кількість снарядів Росії, що призвело до значних втрат Збройних сил України та відступу на Донбасі.

У деяких випадках перевага росіян у боєприпасах сягала 1 до 10 на користь ворога, і цю ситуацію значною мірою можна пов'язати з підтримкою КНДР. Тепер, якщо Північна Корея надасть чисельну підтримку окупантам, це може призвести до аналогічної або навіть більшої переваги для Росії.

Один з перших фактів застосування росіянами балістики КНДР зафіксовано 30 грудня 2023 року під час обстрілу Запоріжжя
Один з перших фактів застосування росіянами балістики КНДР зафіксовано 30 грудня 2023 року під час обстрілу Запоріжжя

Мобілізація в Україні: нові виклики

Попри ймовірність підсилення російських сил, ця ситуація також може спровокувати мобілізацію 20-річних в Україні. Влада України вже перебуває на межі прийняття таких рішень, і новини про військову активність з боку КНДР можуть прискорити ці процеси. У разі продовження ескалації конфлікту, українська влада може бути змушена вжити термінових заходів, щоб забезпечити свою оборону. Нагадаємо, що Інформатор з посиланням на американського сенатора Ліндсі Грема повідомляв, що Україна все одно буде змушена знижувати віковий ценз військових попри супротив політиків-популістів та демографів, бо старі не виграють війн.

У той час як КНДР пропонує можливості для російської армії, Путін продовжує утримувати контроль над внутрішніми питаннями в Росії. Допоміжна мобілізація не є необхідною для забезпечення окупаційної війни РФ, адже їх країна може жити без прямого стресу від бойових дій. Тобто росіяни продовжують жити у своїй реальності, часто не усвідомлюючи масштаби війни, що, своєю чергою, зменшує ймовірність протестів проти влади. Це створює умови для довгострокового відновлення потенціалу Росії, попри те, що багато хто вважав, що ресурси Кремля починають вичерпуватися.

Ризики Третьої світової війни

У світі, де напруженість між державами зростає, співпраця між Росією та Північною Кореєю викликає серйозні занепокоєння. Історик, правник та методист Українського інституту розвитку освіти Сергій Берендєєв в коментарі для телеканалу Київ24 вказав на формування нового військово-політичного блоку, що може свідчити про наближення глобального конфлікту. З огляду на можливість застосування ядерної зброї КНДР, світ постає перед загрозою, яка може призвести до ескалації військових дій.

Президент України Володимир Зеленський у своїй промові в Раді 16 жовтня також наголосив на важливих фактах, які фіксує українська розвідка. Зокрема, в ГУР, за словами президента, повідомили не лише про передачу зброї з Північної Кореї до Росії, але й про присутність корейських робітників, які замінюють втрачених у війні російських солдатів. Таким чином, Північна Корея фактично вже стає учасником війни на боці Росії, що підвищує ризики конфлікту.

"Наша розвідка фіксує не лише передачу зброї з Північної Кореї до Росії, але й передачу людей. Це робітники для російських заводів - замість убитих на війні росіян. І особовий склад для російської армії. Фактично, це участь вже другої держави у війні проти України на стороні Росії", - заявив президент.

Крім того, Зеленський підкреслив, що Україна нині веде війну з трьома країнами: Росією, Іраном та КНДР. Це свідчить про те, що конфлікт виходить за межі національних інтересів і може стати приводом для ширшої міжнародної кризи. В умовах, коли світові держави намагаються знайти шляхи до мирного вирішення конфліктів, загроза створення "буферних зон" на українській території може призвести до подальшої дестабілізації ситуації.

На тлі цих подій важливо усвідомлювати, що небезпека не обмежується лише територіальними конфліктами. Ситуація навколо Північної Кореї та її взаємодія з Росією ставлять під загрозу глобальну безпеку. З огляду на попередні заяви північнокорейських лідерів про ядерну зброю, світ повинен залишатися пильним і готовим до будь-якого розвитку подій.

Не варто забувати, що навіть якщо повідомлення про загибель корейських бійців на фронті в Україні виглядають як жарт, реальність може виявитися куди серйознішою. Світова спільнота має знайти способи для стримування агресії та недопущення нової світової війни, адже кожен крок до ескалації може обернутися катастрофою не лише для України, а й для всього світу. А у ситуації, коли міжнародні відносини можуть змінитися за лічені години, Україні важливо бути готовою до будь-яких сценаріїв.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube