Працює і працюватиме надалі: Шмигаль розповів, чим важливий телемарафон "Єдині новини" – відео

Читать на русском

Прем'єр-міністр наголосив, що жодних змін стосовно телемарафону не передбачено

Читать на русском
Денис Шмигаль
Працюватиме й надалі

Прем'єр-міністр наголосив, що жодних змін стосовно телемарафону не передбачено

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що найближчим часом у роботі телемарафону "Єдині новини" жодних змін не передбачено. Тим паче його ніхто не збирається скасовувати. Адже на марафон покладена важлива місія – боротьба з російським ІПСО.

Таку заяву Шмигаль зробив під час години запитань до уряду. Його опублікувала у Facebook співголова фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко. За його словами, телемарафон працював і працюватиме надалі, бо він є "не просто канал інформування українців". Завдяки йому до українців доносяться правдиві дані та розвіюються російські наративи. Також спростовуються ворожі ІПСО.

"З точки зору того, що триває війна в країні, і вона лежить не лише в мілітарній площині, але й фактично інформаційній, треба мати засоби інформування людей, щоб перебити всі дезінформаційні та пропагандистські наративи російського ворога. Звісно ж, марафон працює і буде працювати. Він працює з першого дня повномасштабної агресії і продовжить роботу для того, щоб інформувати українське суспільство", – сказав прем'єр-міністр.

Варто зазначити, що ця заява Шмигаля стала відповіддю на те, що Держдеп США вніс телемарафон "Єдині новини" у звіт про порушення прав людини в Україні. За їх даними, цей марафон необ’єктивно висвітлює події російсько-української війни, дотримуючись провладних наративів. А ще до нього не допустили журналістів та ЗМІ, які критикували чинну владу України.

Гроші з телемарафонів на потреби ЗСУ

У січні цього року на сайті президента України зареєстрували петицію з проханням перенаправити кошти з телемарафонів "Єдині новини" та FREEDOM на потреби ЗСУ. За словами активістів ці проєкти дуже дорогі. У 2022 та 2023 роках на них з бюджету країни виділили 2,13 млрд грн. На ці кошти можна було б придбати 21,5 тисячі квадрокоптерів DJI Mavic 3 або 4000 пікапів.

Відомо, що телемарафон має рівень довіри менш як 30%. І цей відсоток постійно знижується. Він навіть не потрапив до ТОП-3 надійних джерел інформації про війну. Тож сенс витрачати такі кошти на його утримання втрачається. Варто також зазначити, що працівники телемарафону забронювали від мобілізації. Зокрема йдеться про журналістів і співробітників таких телеканалів: Ми-Україна, 1+1, ICTV, Інтер, Рада, Суспільне. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.