"Критично важливі для економіки": працівникам телемарафону зберегли бронювання від мобілізації

Читать на русском

Серед заброньованих є співробітники телеканалів Ми-Україна, 1+1, ICTV, Рада, Інтер, Суспільне

Читать на русском
Журналістам телемарафону "Єдині новини" зберегли бронь від мобілізації
Мінкультури України підтвердило, що телеканали важливі для економіки та національної безпеки. Колаж: Інеса Білюк, Львівський медіафорум

Серед заброньованих є співробітники телеканалів Ми-Україна, 1+1, ICTV, Рада, Інтер, Суспільне

Міністерство культури та інформаційної політики України підтвердило телеканалам, які беруть участь у телемарафоні "Єдині новини", їхню критичну важливість для економічного функціонування та забезпечення життєвої діяльності населення у важливий період. Це означає, що працівникам телеканалів збережено бронювання від мобілізації. Зокрема, йдеться про журналістів і співробітників таких телеканалів: Ми-Україна, 1+1, ICTV, Інтер, Рада, Суспільне.

Про це повідомив Інтерфакс-Україна 8 квітня. Відповідно до директив Мінкультури, телеканали, що беруть участь у телемарафоні (марафон – це інформаційний канал, який виробляють і транслюють шість телеканалів/медіагруп - ред.), мають статус критично важливих для економічного функціонування та забезпечення життєдіяльності населення у цей важливий період. Серед заброньованих телеканалів - "Ми-Україна", "1+1", ICTV, "Інтер", "Рада", "Суспільне", а також ВВС, Укрінформ, Новий канал, Старлайн медіа, СТБ, Хмарочос медіа, УНІАН ТБ, Deutsche Welle, ТЕТ, а також Національна спілка журналістів України та інші підприємства, установи та організації.

У січні 2024 року в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв зазначив, що бронювання військовозобов'язаних осіб у сфері культури, які не є працівниками стратегічних підприємств, неможливе й не відбувається. Однак у кожному культурному закладі та медіаорганізації, які відносяться до стратегічного напряму, Мінкультури забезпечило бронювання 50% військовозобов'язаних.

Станом на лютий 2024 року в Україні було 143 підприємства, установи та організації в сфері культури та інформаційної політики, які мають критичне значення для функціонування економіки й забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Уряд змінив правила бронювання від мобілізації працівників підприємств оборонно-промислового комплексу, обмеживши таку можливість у деяких випадках.

Документи з бронюванням. Скриншот з сайту МКІП
Документи з бронюванням. Скриншот з сайту МКІП

Хто буде мати бронь від мобілізації

В Україні понад 2 роки триває загальна мобілізація. Підпадають під призов на військову службу чоловіки віком від 18 до 60 років. Також військовозобов’язаним на період дії воєнного стану заборонено виїжджати за кордон. Однак в Парламенті розробляють новий законопроєкт, який передбачає посилення мобілізаційних заходів і впровадження нових штрафів за ухиляння від служби. Зокрема - штрафи в розмірі 200 тисяч гривень за неявку до ТЦК. 

Проте в суспільстві виникли дискусії стосовно нової ініціативи. Також хочуть запровадити бронь від мобілізації для деяких стратегічно важливих професій - від розведення верблюдів до вирощування винограду і рису. Наразі опубліковані списки професій, які можуть підлягати бронюванню, не мають юридичної сили. І у фінальній версії документ може мати зовсім інший вигляд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.