Повістки вручатимуть комунальники та власники будинків: в Україні хочуть змінити правила мобілізації

Читать на русском

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який значно розширює порядок проведення мобілізації

Читать на русском
Мобілізація в Україні
Поки що не зовсім зрозуміло, яким чином це буде працювати

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який значно розширює порядок проведення мобілізації

В Україні продовжується масова мобілізація через повномасштабну російську агресію. У Верховній Раді пропонують змінити порядок видачі повісток, дозволивши робити це домовласникам та представникам комунальних підприємств. 

Відповідний законопроєкт під номером 9566 вже зареєстрований на сайті українського парламенту. Наразі він знаходиться на стадії підготовки та ознайомлення з боку профільного комітету. 

Так, згідно з проектом закону, авторами якого здебільшого є "слуги народа", депутати пропонують впровадити наступні правила:

  • комунальникам та власникам будинків хочуть надати на законодавчому рівні право вручати повістки військовозобов'язаним чоловікам;
  • пропонується дозволити комунальникам та власникам будинків збирати інформацію про військовозобов'язаних чоловіків, а також сприяти їхньому прибуттю на виклик у ТЦК.

"Житлово-експлуатаційні організації, інші організації або підприємства та установи, що здійснюють експлуатацію будинків, а також власники будинків відповідно до розпоряджень районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки... своєчасно подають необхідні відомості до зазначених органів про призовників і військовозобов’язаних, сповіщають їх про виклик... шляхом вручення повісток та сприяють прибуттю за викликом", - сказано в законопроєкті. 

Втім, наразі не зовсім зрозумілий механізм реалізації цих норм у випадку, якщо закон буде прийнято. Яким чином комунальники збиратимуть дані та виписуватимуть повістки, і особливо - як саме вони зможуть "сприяти прибуттю" призовників до ТЦК, поки що не вказується. 

Нові правила мобілізації: альтернативна служба

Серед інших нововведень, які пропонуються в законі - право на проходження свого роду альтернативної служби. Так, автори документу прямо визнають, що практика з масової роздачі повісток прямо на вулицях та силового способу доставлення громадян до військкоматів є неефективною. 

"Старання примусом та погрозами мобілізувати громадян на військову службу негативно позначається на економіці, призводить до непотрібної соціальної напруги, а також створює приємне для ворогів враження, ніби в Україні не вистачає сміливих патріотів, які готові захищати Вітчизну", - сказано в законопроєкті.

На думку авторів, їхній закон має врегулювати питання з тими, хто не готовий воювати з тих чи інших причин чи переконань. Таким громадянам пропонується написати відповідну заяву та надати її в ТЦК. Цих людей залучатимуть до робіт, які мають оборонний характер та забезпечують функціонування національної економіки в умовах військового стану. 

Раніше ми писали, що можна і чого не слід робити при отриманні повістки на робочому місці. Також "Інформатор" повідомляв про ті категорії населення, які можуть не йти до ТЦК після отримання повістки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.