“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Адвокат дає корисні поради про те, як уникнути кримінального провадження під час мобілізації
В Україні триває масова мобілізація в ЗСУ, повістки можуть вручати будь-де, в тому числі і на робочому місці. Адвокати діляться корисними порадами, пояснючи, що буде, якщо відмовитись підписувати повістку та яким чином уникнути відкриття справи за ухилянство.
Ситуацію в коментарі "ТСН" прояснила юристка Марина Бекало. Жінка розповіла, на що варто звертати увагу керівнику підприємства і працівнику в разі отримання повісток.
За словами Бекало, у роботодавців, вимушених видавати повістки власним співробітникам, є чітко передбачений порядок дій згідно з законодавством України. Так, якщо голова підприємства отримав розпорядження від ТЦК, він зобов’язаний зробити наступні речі:
На цьому обов’язки та відповідальність роботодавця закінчується. Більше він нічого робити не зобов'язаний. Якщо працівник не явиться за повісткою, то відповідальність нестиме виключно він, а не начальник.
Роботадавцеві, втім, краще зафіксувати факт відмови працівника підписувати сповіщення про виклик до ТЦК. Також можна скласти відповідний акт (але це не є обов’язковим). В будь-якому разі слід розуміти, що повістка вважається врученою навіть при відмові її підписувати. Однак в такому випадку робітник несе лише адміністративну відповідальність, за якою передбачено штраф від 3400 до 5100 грн.
"Кримінального правопорушення за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації в такому разі не буде, якщо військовозобов’язаний не пройшов військово-лікарську комісію, яка б визнала його придатним до військової служби", - каже Марина Бекало.
Взагалі, саме висновок ВЛК грає ключову роль в тому, чи заберуть вас до лав ЗСУ. Без проходження комісії ніхто нікого нікуди призвати не може. А от у випадку, коли ви пройшли комісію і після цього не з’явилися за повісткою - тоді наступає вже кримінальна відповідальність. Таку справу можуть передати до суду, максимальна санкція за ухилянство складає до 5 років за ґратами. Втім, як показує практика, досить часто судді призначають умовні терміни.
Раніше ми писали, що мобілізація в Україні може бути під загрозою. "Інформатор" також розказував, чому за словами воєнкомів повістки масово роздають саме на вулицях.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.