“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Експерт пояснив, хто може не відвідувати ТЦК навіть у випадку вручення повістки
Під час воєнного стану чоловікам від 18 до 60 років можуть вручити повістки, після чого обов'язково потрібно відвідати військкомат. Проте є три причини, які дозволяють не йти туди та не отримати при цьому покарання.
Про це розповів адвокат Роман Сімутін. За його словами, є три поважні причини неявки до Територіального центру комплектування. Одна з них — хвороба, яка не дозволяє рухатися самостійно. Також серед поважних причин — необхідність доглядати за хворою дитиною, батьками (або батьками дружини). Проте в цьому випадку, громадянин має право не прийти до військкомату тільки якщо він проживає з тими, хто потребує догляду, разом і немає інших родичів, які можуть взяти ці обов'язки на себе.
Третя поважна причина, пояснив адвокат, — це відкрите кримінальне провадження, або застосування адміністративного стягнення/кримінального покарання щодо військовозобов'язаного або резервіста. При цьому, на думку експерта, таким переліком поважних причин для неявки до ТЦК представники уряду лише ускладнюють життя громадянам.
"Адже що, як ви, наприклад, не прибули до ТЦК, бо в дорозі зламався автобус? Або ви стали учасником ДТП чи свідком і залишилися для проведення слідчих дій? А якщо помер хтось із рідних і т. п. – то невже це не може бути визнано поважною причиною? Тож не ведіться на вичерпний перелік від Кабміну, а оцінюйте випадки виходячи з обставин", – зазначив експерт.
Верховна Рада України продовжила воєнний стан та загальну мобілізацію ще на 90 днів, починаючи з 18 серпня. Таким чином, закони про мобілізацію та воєнний стан продовжені до 15 листопада включно.
При цьому експерти пояснювали, що є категорії громадян, які не підпадають під мобілізацію. Зокрема, це ті особи, які визнані непридатними до військової служби за станом здоров’я або віком; або постійно доглядають за особами, що потребують піклування. Не можуть мобілізувати багатодітних чоловіків та жінок (коли в родині троє та більше дітей).
Нагадаємо, раніше адміністратори львівських чатів про місця роздачі повісток "злили" дані своїх підписників представникам ТЦК.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.