Втім, наразі про такі кадрові перестановки мова не ведеться
Віцепрем'єрка та міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук каже, що про її перехід до Міністерства оборони наразі не йдеться. Втім, вона готова це зробити, якщо їй дадуть таку вказівку.
Про це Верещук повідомила під час інтерв'ю на "Радіо Свобода". Поки що подібних розмов з нею не велося, стверджує чиновниця.
"Деяких... дуже стурбували чергові чутки про мене в контексті можливих перестановок у Міноборони... Про мій перехід до Міноборони не йдеться. Працюю там, де я є", - каже Ірина Верещук.
Водночас нещодавно на пряме питання, чи готова була б вона обійняти посаду міністра оборони України, Верещук відповіла дещо ухильно, але при цьому ствердно. Якщо що, то вона може стати міністеркою оборони.
"У нас є верховний головнокомандувач, він вирішує. Я виконаю будь-яку волю президента і уряду. Тому що у воєнний час немає "хочу-не хочу", "погоджусь-не погоджусь". Я людина військова. Тому я чітко знаю, що таке наказ і що таке розпорядження. Скажуть піти – я піду, скажуть ні, я не буду йти. Але я бачу себе більше там зараз, де я є", - сказала віцепрем'єрка.
Останнім часом в українському політичному середовищі знов активізувалися наполегливі чутки про те, що чинного голову Міноборони Олексія Резнікова найближчим часом можуть замінити. Ці чутки базуються на інсайдерських даних, а також "зливах" від окремих нардепів. Офіційного підтвердження, що Резнікову шукають заміну, поки немає.
Серед вірогідних кандидатів на посаду ЗМІ та експерти називають, окрім Ірини Верещук, керівника ГУР Кирила Буданова, міністра інфраструктури Олександра Кубракова та міністра стратегічних галузей промисловості Олександра Камишина. Є інформація, що обидва останні вже відмовилися від негласної пропозиції.
Причина, за якою в Офісі президента нібито хочуть змінити керівництво МО - корупція. За час повномасштабної війни у відомстві, очолюваному Резніковим, раз у раз спливають скандальні речі. Від знаменитих "яєць по 17 гривень" до закупівлі літніх курток для військових за ціною зимніх. Корупція у владній команді, та ще й в Міноборони під час війни, сприймається суспільством як пряма державна зрада та мародерство. Тінь від цих скандалів падає і на президента Зеленського, який завжди дуже турбувався про свій рейтинг в очах українців.
Тож природьно, що від досить токсичного міністра можуть позбутися, аби тимчасово каналізувати невдоволення та протестний потенціал серед активно налаштованої частини суспільства. Втім, чи надовго вистачить цього ефекту без системного викорінення хабарництва та "схематозу" в сфері державного управління - велике питання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber.