Порт-Аненталь замість Южного, Щасливе замість Московщини: Рада готує дерусифікацію низки міст та селищ

Верховна Рада планує змінити назви низки населених пунктів

Перейменування російських топонімів
Нові топоніми торкнуться десятків міст та сел

У Верховній Раді збираються дерусифікувати кілька населених пунктів України. Зокрема, Червоноград у Львівській області мають намір перейменувати на Шептицький. А місто Южне на Одещині отримає екзотичну назву Порт-Аненталь. 

Про це написав народний депутат Роман Лозинський. Цією новиною він поділився у соцмережах.

За словами нардепа, відповідне рішення ухвалив профільний комітет Верховної Ради. Це сталося в середу, 20 березня. Остаточні зміни назви затвердить своїм голосуванням Верховна Рада.

Серед перейменувань - наступні топоніми. Так, Червоноград стане Шептицьким. Южне в Одеській області стане Портом-Аненталем. Павлоград на Дніпропетровщині - Матвіївим. Синельниково на Дніпропетровщині - Ріднопіллям. А Бровари на Київщіні перейменують у Броварі. 

Окрім цього, будуть перейменовані наступні міста:

  • Чкаловське (Харківщина) - Нежурилівка;
  • Росіянівка (Одещина) - Козацьке;
  • Російська Буда (Хмельниччина) - Розсохська Буда;
  • Московський Бобрик (Сумщина) - Лебединий Бобрик;
  • Пушкіно (Закарпаття) - Міжлісне;
  • Пушкіне (Чернігівська) - Лісове;
  • Московщина (Рівненщина) - Щасливе;
  • Потьомкине (Херсонщина) - Незламне;
  • Стара Московка (Харківщина) - Джерельна.

Комітет вже затвердив нові назви. Однак поки що це не вирішене питання: потрібні голоси нардепів. Загалом у списку 5 міст та 104 селища

Порт-Аненталь замість Южного, Щасливе замість Московщини: Рада готує дерусифікацію низки міст та селищ 1

Декомунізація та дерусифікація в Україні

Декомунізація — це система заходів, покликана заборонити символи комуністичної ідеології в символічному та фізичному просторах України. Системності декомунізація набула у 2015 році з ухваленням закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки". Щодо дерусифікації, вона ставить за мету заборонити присвоювати географічним об’єктам в Україні назви, що звеличують, увіковічнюють, пропагують, символізують російську федерацію.

Влітку 2022 року при Міністерстві культури та інформаційної політики та Українському інституті національної пам'яті створили раду, яка займатиметься питаннями дерусифікації, декомунізації та деколонізації. Тоді у МКІП зазначили, що через повномасштабне вторгнення росії запит на заміну радянського й російського спадку на український в нашій державі значно активізувався

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Ми всі знаємо, що митниця та податкова - головні органи, від яких залежить поповнення державного бюджету. Останнім часом бізнес скаржиться на те, що податкові накладні дуже часто блокуються. І дуже часто в цьому контексті згадується прізвище Гетманцева - голови податкового комітету. Як ви гадаєте, який вплив має Данило Гетманцев на податкову службу, і чи не здається вам, що його вплив перевищує вплив Мінфіну? З цим питанням ми звернулися до Сергія Марченка, який очолює Міністерство фінансів України. Очікуйте на відповіді у нашому відео!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube