Слуги народу в Раді втомилися і не хочуть голосувати: в УП розповіли про колапс у роботі владної фракції

Читать на русском

У фракції монобільшості ВР зламалась дисципліна, близько 50 нардепів відверто нехтують своїми обов'язками й не з'являються на засідання парламенту

Читать на русском
нардепи із "Слуги народу"
Багато нардепів із фракції "Слуга народу" просяться на волю

У фракції монобільшості ВР зламалась дисципліна, близько 50 нардепів відверто нехтують своїми обов'язками й не з'являються на засідання парламенту

У фракції монобільшості "Слуга народу" склалася ситуація, зараз близька до остаточної дезорганізації цієї політичної сили. Де-юре тут зареєстровано 235 парламентарів, проте регулярно приходять на засідання й активно голосують лише 170-180 нардепів. Інші втомилися від своїх обов'язків і хотіли б звільнитись.

Про це пише "Українська правда" із посиланням на власні джерела в "Слузі народу". У середу 20 березня видання опублікувало статтю під назвою "Нема Ради, або Парламентська криза та інші негаразди Зеленського", у якій йдеться про те, що відразу кілька десятків народних депутатів висловили бажання скласти мандати.

"Між Офісом президента і парламентом є непорозуміння. ОП зневажає парламент. Вони думають, що "слуги" голосуватимуть за все, що потрібно, бо ж Зеленський їх привів до влади. Так, привів. І що? А ми вже два роки повномасштабної війни вистояли. Тому стара модель взаємодії уже не працює. Потрібно щось змінювати", - цитує видання анонімного співрозмовника.

За його словами, парламентарі, яких привів Зеленський, не бачать мотивації для роботи у парламенті. З 235 парламентарів регулярно приходять на засідання й активно голосують орієнтовно 170-180 нардепів.

"Решта або відкрито відкололась, як 17 депутатів групи Разумкова, або регулярно пропускає засідання. По-перше, усі втомилися від війни. По-друге, з'явилося багато жорстких обмежень, наприклад, неможливість виїхати у відрядження. По-третє, депутати не впливають на процеси в державі і тому не бачать своєї ролі в Раді і сенсу бути там", - каже анонімний нардеп журналістам. 

Він пояснив, що нерідко депутати просять відпустити їх, бо багатьом пропонують цікавіші посади й вони хочуть займатися корисними справами та розвиватися професійно, а не натискати кнопки. І це трапляється дуже часто. Але дороги назад поки що не має.

Парламент фактично "перепрацьовує" вже п'ятий місяць, адже його повноваження мали б завершитись у листопаді 2023 року. Але, оскільки через війну виборів не було і невідомо коли будуть, людям, які мали зовсім інші плани після депутатства доводиться "мотати срок" без будь-якого бажання й фактично з примусу. 

Парламентська криза

Як писав Інформатор у статті "Зламана фракція. Як закон про мобілізацію призвів Україну до парламентської кризи", тривалий час Верховна Рада фактично не може зібратися для роботи. Усі найближчі засідання скасовано під різними приводами. Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія пояснив, що нардепи не будуть збиратися на пленарний тиждень через те, що виконуватимуть "важливі завдання", які впливають на допомогу від партнерів. Окрім цього, плануються поїздки депутатів на передову до бійців ЗСУ. 

"Яблуком розбрату" у ВР став важливий для суспільства законопроєкт про мобілізацію, який ніяк не можуть ухвалити - наразі до нього вже подано понад 4200 правок. Деякі депутати, як наприклад Олексій Гончаренко, вважають що Україна ввійшла у парламентську кризу. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чи є майбутнє у проєкті тунелю між Оболонню та Троєщиною? Експерт Дмитро Беспалов розкриває правду про фінансові обмеження та реальність масштабних інфраструктурних ідей. Дивіться, що каже він про шанси реалізації цього амбітного проєкту у нашому відео

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.