Первомайська міська рада не спромоглася перейменувати місто відповідно до закону про декомунізацію. Тож це право дістанеться Верховній Раді
Друге на Миколаївщині за чисельністю населення місто Первомайськ перейменують згідно з вимогами законодавства про декомунізацію. Первомайська міська рада не спромоглася перейменувати місто відповідно до закону про деколонізацію. Тож це право дістанеться Верховній Раді.
Як повідомляють на офіційному сайті міськради, днями відбулася чергова сесія Первомайської міської ради, на якій розглянули рішення "Про затвердження подання, щодо перейменування міста Первомайська". Назва "Ольвія" отримало 13 депутатських голосів, а за те, щоб залишилася теперішня, віддали 15 голосів. У підсумку, жоден із варіантів перейменування не був підтриманий. Так що рішення прийматиме Верховна Рада України.
Нагадаємо, що у вересні 2023 року в Первомайську на першому засіданні круглого столу щодо перейменування міста за матеріалами комісії міськради обговорювали доречність більше десятка імен. При цьому назви частин міста - Голта, Богополь та Ольвіополь (шляхом об'єднання цих населених пунктів 1 травня 1919 року і утворилася назва міста - ред.) - були за рамками обговорення, щоб не викликати конкуренції та ревнощів між патріотичними мешканцями цих історичних поселень.
Історична назва міста Первомайськ (назва, ку дав більшовистський режим - ред.) – Орлик. Її місто мало до 1782-го року. Саме так у 1676-му році, від назви місцевого урочища назвали його козаки, які побудували тут фортецю. Територія увійшла до складу Бугогардівської Запорізької Січі. В різні часи окремі частини міста мали такі назви, як Богопіль, Ольвіополь та Голта.
При цьому на місцевому виконкомі пропонували і нову сучасну назву міста, яка увібрала в себе історичні події та географічні назви, – Богославськ. Кожна буква у назві відповідає трьом частинам міста, а також назвам річок. Богополь, Ольвіополь, Голта, Орлик, Гілея, Вода (місто на воді), Синюха, Кодима.
Наразі узгоджені ще дві оригінальні назви міста: Вінграновськ - на честь Почесного громадянина міста, видатного письменника, режисера, лауреата Канського фестивалю, володаря золотої медалі кінофестивалю в Лос-Анджелесі, автора численних фільмів; та Орель - трикутя, де сходяться ріки, назва походить із санскриту.
Учасники обговорення зазначили, що зійшлися на тому, що "місто Вінграновськ" досить влучна, вишукана, сучасна і приваблива назва на перспективу розвитку міста. Нагадаємо, що у Южноукраїнську на Миколаївщині процес громадського голосування щодо зміни назви міста тривав до 23 вересня. Ще у листопаді 2023 року історик Вахтанг Кіпіані на своїй фейсбук-сторінці звертався із закликом підтримати назву Орлик.
"Є два варіанти – від балди придумана назва Богославськ і історична козацька назва Орлик (спершу – Орлівський (Орловський) Шанець – зведений за наказом гетьмана Івана Самойловича). Прошу проголосувати за неї", – писав Кіпіані.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Останнім часом у ЗМІ часто згадують два ключові фактори у ракетних атаках Росії: зростає використання точкових ударів замість масованих та оголошують про використання модернізованих ракет, зокрема Цирконів. Наталя Гуменюк розповість, як це впливає на ситуацію та чому Росія обирає саме такі тактики. Приєднуйтеся до перегляду відео, щоб бути в курсі подій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.