Колишній президент направив позови до Кабінету міністрів України
Народний депутат України Петро Порошенко звернувся до правоохоронних органів та судів з позовами щодо скасування заборони на виїзд за кордон для посадовців. Юридична команда п’ятого президента України скерувала декілька справ.
Про пропозицію скасувати заборону на в'їзд за кордон для посадовців повідомила народна депутатка України Ірина Геращенко. Вона називає заборону перетнути кордон перешкоджанням його відрядження до США і Польщі та блокування його міжпарламентської діяльності.
"Готові надати юридичне сприяння депутатам інших фракцій в підготовці колективного позову проти свавілля, знищення парламентаризму і блокування міжпарламентської діяльності", - пише Геращенко
Зокрема, подані позови до першого заступника Голови ВРУ О. Корнієнка та 7 прикордонного Карпатського загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України про скасування розпорядження Корнієнка, яким скасовано розпорядження Стефанчука про відрядження Порошенка, а також про скасування рішення прикордонників про відмову Порошенку у виїзді з України 1 грудня 2023 року до Львівського окружного адміністративного суду.
Порошенко також направив позови до Кабінету міністрів України про визнання нечинним п.14-2 Правил перетинання державного кордону громадянами України, яким встановлені обмеження на виїзд з України для посадовців, зокрема й для народних депутатів. Цю справу скерували до Київського окружного адміністративного суду.
Він також оскаржує указ Зеленського, на основі якого Уряд нібито "блокує міжпарламентську діяльність депутатів". Окремо Порошенко спрямував позов до президента України про скасування указу, яким уведено в дію рішення РНБО, яким Кабмін зобов’язано встановити обмеження на виїзд для посадовців, зазначені у п.2. Цей позов спрямовано до Верховного суду України.
У четвер, 7 грудня, народна депутатка України від фракції Слуга народу Мар’яна Безугла виступила із пропозицією щодо демобілізації. На її думку, вона непотрібна. Замість цього вона пропонує відправляти військових у відпустку.
За її словами, депутати працюють над законопроєктом, за яким військовослужбовцям після 36 місяців безпосередньої участі у бойових діях пропонують надати 90-денну відпустку. Демобілізація виключена.
Безугла зазначила, що цей варіант наразі у розробці. Пропозиція надавати відпустку замість демобілізації після 36 місяців стосується і контрактників. Безугла також проводить опитування серед своїх підписників, чи підтримують вони дану ініціативу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.