Як українські держслужбовці можуть виїхати за кордон: повний перелік правил

У яких випадках посадовці можуть виїхати з України

Стало відомо, в яких випадках посадовцям дозволено виїзд з України
Виїзд за кордон

В Україні діє воєнний стан, у зв'язку з чим військовозобов'язані громадяни (чоловіки від 18 до 60 років) не можуть виїхати за кордон. Проте є певні винятки. Зокрема, це стосується посадовців. Прикордонники пояснили, в яких випадках надається можливість виїзду за кордон для представників державної або місцевої влади.

Про це повідомили на офіційному порталі Державної прикордонної служби України. Зазначається, що уряд зобов'язав Міністерства, центральні та місцеві органи виконавчої влади, а також інші органи місцевого самоврядування подати до Державної прикордонної служби списки посадовців та оновлювати їх. Згідно з новими правилами, передбачаються випадки, коли посадовці можуть виїхати за кордон не тільки у разі службового відрядження. Йдеться, зокрема, і про сімейні обставини.

Наприклад, жінки або чоловіки, які є одинокими батьками, можуть відвідувати дітей за кордоном. Це також стосується випадків, коли потрібен супровід для дитини. Також виїхати посадовець має зможу, якщо є необхідність лікування за кордоном, або у випадку смерті одного з членів родини. Пропуск здійснюється представниками Державної прикордонної служби за наявності документів, які підтверджують обставини, що дають право на виїзд.

Таким чином, тепер посадовці зможуть відвідувати своїх дітей (віком до 18 років) за кордоном. Під час виїзду жінок за межі України з метою такого відвідування дітей потрібно мати при собі паспорт, свідоцтво про народження дитини, а також документ, який підтверджує, що дитина знаходиться за кордоном. Зокрема, це можуть бути документи про перебування на консульському обліку, перебування на навчанні або лікуванні тощо.

Якщо йдеться про виїзд одинокого батька, то до вищеперерахованих документів потрібно додати документ, який підтверджує статус одинокого батька, виховання та утримання дитини самостійно. Це може бути свідоцтво про смерть матері, рішення суду про визнання матері безвісти відсутньою, позбавлення материнських прав тощо.

У випадку виїзду за кордон з метою лікування необхідно надати прикордонникам документи, які дають право на виїзд з України та на в'їзд в Україну. Крім того, знадобиться лист від Міністерства охорони здоров'я про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яким медична заклади за кордоном можуть надати лікування.

Виїзд за кордон

Слід також нагадати, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів під час воєнного стану перетинати державний кордон мають право ті громадяни України, які постійно доглядають за особами з інвалідністю I й II групи. Тобто, це стосується тих громадян, які супроводжують осіб з інвалідністю ІІ групи, дітей з інвалідністю ІІ групи та осіб, які потребують постійного догляду. Здійснювати супровід людини з інвалідністю за межі України можуть:

  • особи, що перебувають у родинних стосунках з людиною з інвалідністю (подружжя, діти можуть супроводжувати батьків чи навпаки);
  • юридична або фізична особа, що постійно доглядає за інвалідами (за наявності підтверджувальних документів);
  • представник організації, який здійснює соціальну роботу з догляду за людьми з інвалідністю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube