На кордоні щодня затримують по 20-25 військовозобов'язаних, які намагаються незаконно виїхати з України - Держприкордонслужба

Утекти за кордон намагаються учетверо менше чоловіків, ніж на початку війни - у перші місяці їх було 80-90 на добу

Чоловіки утікають за кордон
Є різні способи утечі: підроблені документи, хабар, перетин кордону в недозволеному місці

У Держприкордонслужбі розповіли про стан із затриманням військовозобов'язаних чоловіків на кордоні з країнами Євросоюзу. Незаконно покинути Україну щодня намагаються 20-25 людей. На початку повномасштабного вторгнення росії в Україну їх було у 4-5 разів більше. 

Про те, що чоловіки утікають набагато менше, розповів Андрій Демченко, речник Держприкордонслужби України. Причина - вони розуміють, що навряд чи вдасться обманути прикордонників, чи "домовитись" з ними. 

"Використовують різні шляхи. Хтось намагається виїхати з України незаконно, використовуючи підроблені документи. Хтось пропонує\ хабарі прикордонникам. Інші біжать через кордони. Щодня затримують по 20-25 осіб. Відповідальність різна у кожному випадку залежно від обставин: або ж адміністративне покарання, або кримінальне", - сказав він. 

За словами Демченка, потік нелегальних спроб перетину кордону значно знизився у порівнянні з 2022 роком. Адже тоді, особливо у перші дні й місяці, затримували щодоби по 80-90 людей.  

Telegram oembed: https://t.me/u_now/119957

Проблеми з перетином кордону

СБУ щодня розкриває по кілька схем, які організовують посадовці разом зі спритниками, обіцяючи вивезти чоловіків за кордон за кілька тисяч доларів. Але виходить так, що й гроші пропадають, і перед законом доводиться відповідати. 

Іноді у Європу  не можуть виїхати навіть народні депутати, які думають, що мають для цього право. Нещодавно розгорівся скандал між прикордонниками та п'ятим президентом України Петром Порошенком. Вони не випустили до Угорщини й США ні його, ні трьох депутаток від Європейської солідарності. 

Також інформатор писав про те, що доволі часто на кордоні отримують відмову у праві виїзду 17-річні юнаки. За новим законом, вони повинні стати на персонально-первинний облік. Щоб прикордонники не завертали назад, юристи радять мати зі собою приписне свідоцтво - і краще, щоб воно було навіть у 16-річних. Тоді ніхто не матиме права не випустити людину за кордон до 18-річного віку. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube