Польські перевізники розпочнуть нову блокаду кордону, хоча це заборонено законом

Комітет перевізників Польщі анонсував акцію на пункті пропуску Дорогуськ-Ягодин, не уточнюючи ні дату, ні тривалість протесту. Водії вимагають обмеження доступу українських компаній до внутрішнього ринку

Протест польських фермерів
Польські фермери протестують на прикордонному переході Дорогуськ. Фото: Getty Images

 У Польщі перевізники заявили про наміри провести чергову акцію протесту на українському кордоні. Йдеться про пропускний пункт "Дорогуськ-Ягодин". Про це йдеться у повідомленні Комітету захисту перевізників та роботодавців транспортної галузі Польщі.

Поки що організатори утримуються від конкретики: не вказали ані дати початку протесту, ані тривалості потенційної блокади. Водночас, у заяві комітету йдеться про те, що акція стане відповіддю на "байдужість польської влади до вимог перевізників щодо обмеження доступу українських компаній до внутрішнього ринку".

"Мета зустрічі - протест підприємців транспортної галузі, щоб привернути увагу до важкого становища транспортних компаній та загрози тисячам робочих місць. Завдання щодо запровадження обмежень на дозволи на в'їзд до Польщі та встановлення обмежень на дозволи для вантажних автомобілів вагою понад 7 тонн, зареєстрованих в Україні", - зазначають організатори протесту в документі.

Учасники протесту вважають, що скасування дозволів для українських вантажників призвело до "дисбалансу" на ринку. Вони закликають відновити справедливість.

Організатори пообіцяли інформувати про подальший перебіг подій
Організатори протесту пообіцяли інформувати про подальший перебіг подій

 Заборона на протести в Польщі

Зазначимо, що в Польщі діє законодавча заборона на блокування кордону, яка була ухвалена ще торік, після хвилі гучних акцій протесту з перекриттям переходів. Незважаючи на це, польські аграрії та водії вантажівок неодноразово вдавалися до спроб фізичного блокування кордонів - вимагали повернення дозвільної системи для українських перевізників. Найбільше загострення відбулося у 2024 році. Тоді ж українські зерновози стали мішенню не лише словесних атак: були зафіксовані кілька випадків навмисного пошкодження вантажу.

Після кількох етапів переговорів між урядами України та Польщі, вдалося частково відновити рух транспорту. Водночас польські фермери неодноразово намагалися повернутися до акцій, попри спроби влади стабілізувати ситуацію.

У відповідь польський уряд надав прикордонній інфраструктурі статус критично важливої, що, за словами голови комісії Сейму з міжнародних справ Павела Коваля, повинно мінімізувати наслідки будь-яких подібних протестів у майбутньому. Він також заявив, що нинішня ситуація на кордоні є контрольованою, а медійне висвітлення минулорічних протестів було, на його думку, гіперболізованим, особливо з української сторони.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube