Поляки більше не блокуватимуть кордон з Україною: уряд вигадав цікавий трюк

Прикордонна інфраструктура Польщі отримала статус критично важливої. Нові правила, за словами голови комісії Сейму у закордонних справах Павела Коваля, допоможуть зменшити незручності, які виникали через блокування кордону внаслідок акцій протесту

Потести на кордоні з Польщею
Польща посилила контроль на кордоні, це змінило правила щодо протестів. Фото: польські ЗМІ

Польський уряд вирішив внести прикордонну інфраструктуру до списку об'єктів критичної інфраструктури. Це значно ускладнить організацію протестів на польсько-українському кордоні. Про це під час спілкування з журналістами повідомив уповноважений польського уряду з питань співпраці з Україною та голова парламентської комісії у закордонних справах Павел Коваль.

Як передає "Укрінформ", за словами Коваля, перелік критичної інфраструктури було розширено, щоб уникнути повторення ситуацій, коли протести створювали суттєві перешкоди на польсько-українському кордоні. Політик також пояснив, що у Польщі, як і в інших країнах ЄС, соціальні групи часто обирають місця для акцій, які здатні чинити максимальний тиск на уряд. Однак завдання влади – обмежувати такі дії в межах закону, аби мінімізувати їхній вплив на економіку та суспільство.

"Запроваджено нові правила, які стосуються критичної інфраструктури. Це дозволить зменшити незручності, які виникали через блокування кордону під час протестів", – зазначив Коваль.

Коваль уточнив, що нинішня ситуація на кордоні є стабільною, а попередні протести, про які широко повідомляли ЗМІ, залишилися у минулому. Він також висловив думку, що масштаби торішніх акцій були перебільшені, особливо українськими медіа. Незважаючи на напруженість, реальний вплив протестів на обсяги експорту був мінімальним.

Нагадаємо, аграрії з Польщі періодично протестують на кордоні. Крім блокування проїзду, вони навіть нівечили українське зерно.

Країни НАТО збільшують витрати на оборону

Варто нагадати, що прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск наголосив на важливості виконання європейськими державами своїх зобов'язань у рамках НАТО та закликав збільшити витрати на оборону. Ці заяви прозвучали у відповідь на вимогу обраного президента США Дональда Трампа підвищити витрати країн Альянсу до 5% ВВП.

Також Інформатор писав, що Литва та Естонія стали першопрохідцями серед країн НАТО, які оголосили про намір збільшити оборонні витрати до 5% від свого ВВП. Це рішення є відповіддю на заклики президента США Дональда Трампа. Він неодноразово критикував союзників за недостатнє фінансування оборонної сфери.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube