Поляки кажуть, що останнім часом спостерігають підозрілу активність щодо фотографування об'єктів критичної інфраструктури
У Польщі від четверга, 17 квітня, почала діяти заборона на фотографування та відеозйомку об'єктів критичної інфраструктури. Порушників обіцяють карати великими штрафами та навіть арештом. Заборону запровадили на фоні підозрілої активності у спробах зафіксувати розміщення стратегічно важливих об'єктів країни.
Указ про заборону на фото і відеозйомку видало польське Міністерство національної оборони, пише RMF24. Зазначається, що фотозйомка, кінозйомка чи інший спосіб запису зображення об’єктів із певним призначенням буде можливий лише після отримання спеціального дозволу.
Заборона також поширюється на фіксацію зображення осіб та рухомого майна, яке знаходиться на об’єктах критичної інфраструктури. Відповідні знаки про заборону фотозйомки з'являться "на видних місцях" - зазначається в розпорядженні глави Міноборони.
Згідно з документом, фотографування заборонено біля військових об'єктів і деяких об'єктів цивільної інфраструктури, як от електростанції, залізничні станції, аеропорти та мости. Знімання цих об'єктів без належного дозволу вважається правопорушенням і карається штрафом або арештом.
Постанова надає правове підґрунтя для втручання правоохоронних органів у випадках, коли люди без дозволу фотографують, знімають відео чи іншим чином фіксують зображення об'єктів, осіб або майна, які мають особливе значення для безпеки або оборони держави, включаючи об'єкти Міністерства національної оборони та критичної інфраструктури, зазначають журналісти.
Заборона охоплює всі методи зйомки як із землі, так і з повітря. Рішення про те, чи підпадає той чи інший об'єкт під заборону, ухвалюють відповідальні органи. Якщо місто вирішує, що певний об'єкт важливий для безпеки, на ньому розмістять відповідний знак.
За порушення передбачено штрафи від 5 до 20 тисяч злотих (що становить 55048 - 220195 гривень) та конфіскацію обладнання для зйомки. Також можливий арешт на строк до 30 днів.
"Це дуже важливе питання для наших військових, тому що ситуація з безпекою змінилася, зокрема на території Польщі. Ми спостерігаємо певну діяльність, яку спрямовано на отримання інформації про нашу критичну інфраструктуру. Ми виявляли фото, пов'язані з розташуванням наших військ і підрозділів, у затриманих агентів", - пояснив начальник Генштабу польської армії, генерал Вєслав Кукула.
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск підтвердив, що за серією підпалів у Вільнюсі та Варшаві стоять російські спецслужби. Вони вербували для цього громадян України. Про це він написав у соцмережі X, посилаючись на висновки литовської прокуратури.
Раніше у Польщі ухвалили рішення переобладнати всі аеропорти країни, включаючи цивільні, для потреб військових. Уряд планує модернізацію аеропортів, щоб забезпечити їхню готовність до військових завдань. Зокрема створення логістичних хабів та медичних евакуаційних пунктів.