У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Туди увійдуть 27 населених пунктів прикордонної зони
Польський уряд встановить буферну зону на кордоні з Білоруссю. Це станеться 4 червня та триватиме протягом 90 днів. Туди увійдуть 27 населених пунктів прикордонної зони, куди не зможуть потрапити сторонні особи.
Про це повідомляє пресслужба уряду Польщі. Проєкт розпорядження у цій справі вже потрапив до міжвідомчих консультацій.
За документом, заборону на перебування сторонніх осіб запровадять у 26 місцях у Гайнівському повіті і одному місці Білостоцького повіту Підляського воєводства. Усі вони межують з Білоруссю.
Відповідне рішення прийняли після того, як нелегальні мігранти поранили польського військового та двох прикордонників. Внаслідок цього військовий перебуває у лікарні у важкому стані.
Польща виділила 10 млрд злотих (2,5 млрд доларів США) на реалізацію проєкту "Східний щит". Йдеться про спорудження укріплень для посилення кордону з РФ та Білоруссю. Його було анонсовано 18 травня. Крім того, країна отримала від Європейського інвестиційного банку 300 млн євро кредиту на будівництво європейського “залізного купола”, зокрема його супутникового компонента. Його будуватимуть у рамах програми "Залізний щит", яку поляки реалізують з іншими країнами. Попередній уряд Польщі побудував паркан на польсько-білоруському кордоні довжиною понад 180 км та висотою 5,5 метрів для захисту від нелегальної міграції. Його доповнює система камер та датчиків, що стежать за кордоном.
Варшава сподівається завершити реалізацію програми “Східний щит” до 2028 року. Віцепрем’єр і міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш пояснив, що кордон став гарячою точкою з того часу, як туди почали стікатися мігранти у 2021 році. Того року Білорусь, близький союзник Росії, відкрила туристичні агенції на Близькому Сході, пропонуючи новий неофіційний маршрут до Європи. Євросоюз заявляє, що цей крок навмисне був спрямований на створення кризи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.