Польський прем'єр заявив про зміцнення кордону з Білоруссю, але ймовірно, що захисні стіни та фортифікації зведуть також і на межі країни з РФ та Україною
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що уряд розпочав роботу над подальшим зміцненням всього східного кордону. Це робиться тому, що Польща, за його словами, все частіше стикається із проявами гібридної війни у вигляді нелегальної міграції з Білорусі. Але захисна стіна та інші споруди, ймовірно, будуть не лише на кордоні з цією країною.
Як пише Reuters, Туск у своїй заяві не надав подробиць про заплановане будівництво на кордоні. А, назвавши його просто "східним", не окреслив, чи будуть такі стіни на кордоні з Україною. То ж журналісти припускають, що, ймовірно, стіна постане й вздовж українсько-польського кордону.
"Польсько-білоруський кордон є унікальним місцем через тиск нелегальної імміграції. Фактично, ми маємо справу з прогресуючою гібридною війною", – сказав Туск під час зустрічі з військовими та прикордонниками.
Він також заявив, що в таких укріпленнях зацікавлена не лише Польща. Адже йдеться загалом про кордон Євросоюзу, то ж він сподівається, що партнери допоможуть фінансово.
"Я не сумніваюся, що вся Європа повинна буде інвестувати в свою безпеку, інвестуючи в східний кордон Польщі та в безпеку нашого кордону", – заявив польський прем'єр.
Попередній прем'єр-міністр Польщі, Матеуш Моравєцький, почав будувати фортифікаційні споруди й натягувати сітки на кордоні з Калінінградською областю РФ ще минулого року. Він пояснював, що ці дії спрямовані на зміцнення державного кордону країни з РФ. Крім того, у містечку Бартошиці збільшили контингент польського війська.
Щодо кордону з Білоруссю, то тут чергують постійно 10 тисяч військових, адже нелегальні емігранти влаштовують постійні провокації та спроби проникнути незаконно на територію Польщі. Лише минулого місяця Польща зафіксувала майже 700 спроб мігрантів потрапити з території Білорусі до ЄС. Країна разом із Литвою навіть заявляла, що має намір закрити кордон із Білоруссю, але далі погроз не дійшло.
Нагадаємо, напередодні, 10 травня, польські фермери відновили блокаду на кордоні з Україною на КПП Долгобичув - Угринів. Але вони пострайкували кілька годин і розійшлися по домівках.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.