Уряду Словаччини пропонується визначити надання тимчасового притулку на території Словаччини на довший час
На засіданні уряду Словаччини у середу, 14 лютого, буде розглядати питання про подовження тимчасового притулку для українських біженців. Термін подовження - до березня 2025 року. Це стало відомо з документів, що надійшли від Кабміну.
Згідно з пояснювальною запискою до проекту постанови, пропонується подовжити надання українським біженцям тимчасового притулку на території Словаччини до 4 березня 2025 року. Варто зазначити, що Рада ЄС у вересні 2023 року також продовжила механізм тимчасового захисту українським біженцям до березня 2025 року. Цей механізм дозволяє громадянам України легально перебувати в Європейському Союзі, користуватися послугами охорони здоров'я та освіти, мати доступ до ринку праці, житла та соціальних виплат.
За даними на кінець 2023 року, в країнах ЄС було зареєстровано 4,2 мільйона українських громадян, які отримали тимчасовий захист. При цьому, за інформацією видання Politico, Україна активно впливає на чиновників ЄС, щоб вони посилили міграційні правила і допомогли у поверненні біженців на Батьківщину. Київ веде переговори з чиновниками Євросоюзу з метою гарантування повернення більшої кількості українців у наступному році.
Українців, які знайшли у Німеччині тимчасовий прихисток від війни, будуть спонукати погоджуватись на роботу, яку пропонують джоб-центри. У разі відмови соціальну допомогу можуть забрати аж на два місяці. Раніше її пропонували просто скоротити на 30% від суми у 502 євро. Як повідомили у міністерстві праці ФРН, з 1 січня зросте Bürgergeld - щомісячна допомога з безробіття. Але її треба заслужити.
Українські біженці у Швеції матимуть більше можливостей. Уряд країни планує надати українцям шведський номер соціального страхування. Це дасть їм змогу отримати доступ до таких послуг, як охорона здоров'я, освіта та соціальна допомога.
При цьому, на думку німецького уряду, поразка України у війні проти росії може призвести до того, що десятки мільйонів людей покинуть свою країну. Багато хто, ймовірно, також приїде до Швейцарії.
Тим часом у столиці України виконавці ремонту "синьої" гілки метро та київська влада обіцяють відновити тунель до кінця літа. Проте є кілька факторів, що можуть втрутитись у плани - які саме, і наскільки може затягнутися ремонт, розповідає транспортний фахівець Дмитро Беспалов (спойлер: йдеться навіть не про місяці, а про роки).
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.