Поки не пізно - грайте в Pokemon GO

Насамперед ідеться про ваші мізки

Гра, рух, біг, покемони, прогулянка в парку, спорт, здоров'я, корисні поради
Огляд тисяч досліджень підтверджує найкращий спосіб підтримувати чітку пам’ять, і це біг та рухомі ігри.

Нещодавно вчені вивчили дані понад 250 тисяч людей у 2,7 тисячах досліджень і виявили, що фізичні вправи відновлюють роботу мозку. Серед них прогулянки, їзда на велосипеді, йога, танці та навіть активні відеоігри, такі як Pokemon GO, пише ScienceAlert. З особливим ентузіазмом українці збирали покемонів у 2016 році, коли гра доповненої реальності щойно вийшла. Тоді на вулицях міст та в парках можна було побачити не тільки підлітків зі смартфонами, але й молодь та навіть дорослих людей, які цілими сім'ями грали в цю гру. 

Пограйте в парку у Pokemon GO

Активна гра Pokemon GO опинилася серед рекомендацій для покращення пам'яті - дослідження 1
За правилами гри, треба зі смартфоном ходити парком чи містом, наводити екран на архітекрурні елементи тощо, й на зображенні раптово зявлятимуться мультяшні покемони.

Особливістю Pokemon GO є накладання віртуальних образів на зображення реального світу. Гра спонукає людей виходити з дому, подорожувати місцевістю у пошуках покемонів, яких слід "відловлювати", а також спілкуватися з іншими гравцями.

Тим самим долаються поширені проблеми молоді: сидячий спосіб життя і асоціальність у реальному світі. Для встановлення гри з сайту розробника необхідно дозволити смартфону отримувати програми від сторонніх джерел. А потім зробити ще декілька кроків: 

  • перейти в налаштування,
  • натиснути "Security",
  • вибрати опцію "Unknown source",
  • перезавантажити свій смартфон,
  • "злити" файл з ноутбука чи комп'ютера.

Інші програми

Фізичні вправи є одним із найпотужніших і найдоступніших засобів для підтримки здоров’я мозку. Найкраще те, що це безкоштовно, широко доступно, і ніколи не пізно почати. 

Якщо ви дідусь і бабуся, подумайте про гру у віртуальний теніс Wii Sports або боулінг зі своїм онуком. Якщо ви підліток із ознаками СДУГ, спробуйте танцювати та перевірте, чи це впливає на вашу концентрацію на уроці. 

Як спорт покращує пам'ять

Вчені проаналізували 130 досліджень, де люди робили спортивні вправи та тести для роботи мозку, зокрема на запам’ятовування слів, вирішення головоломок та перемикання між завданнями. Покращення були від невеликих до помірних.

Фізичні вправи призвели до помітного прискорення пізнання з дещо меншим, але помітним покращенням пам’яті. Особливо корисним це виявилось для дітей та підлітків. Люди зі СДУГ - синдром дефіциту уваги та гіперактивності - мали особливо позитивний ефект.

Мозок почав реагувати досить швидко - багато людей відчули покращення лише через 12 тижнів після регулярних вправ. Найбільші переваги отримали ті, хто займався близько 150 хвилин на тиждень.

Що відбувається в мозку

Такі дії, як ходьба або їзда на велосипеді, можуть збільшити розмір гіпокампу, частини мозку, що відповідає за пам’ять і навчання. А от більш інтенсивні тренування, такі як біг або високоінтенсивне інтервальне тренування, можуть додатково підвищити нейропластичність - здатність мозку адаптуватися та переналаштовуватися. Це допомагає швидше вчитися, чіткіше мислити та залишатися розумово розвиненим з віком.

Відеоігри також можуть дати вашому користь мозку, тренуючи увагу та концентрацію. Не менш важливо при цьому знаходити час і для структурованих вправ, таких як підняття тягарів у тренажерному залі або регулярне заняття йогою. Вони здатні забезпечити повну користь для свого мозку й тіла. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube