Але є й інше пояснення цієї традиції
Якщо ви коли-небудь спостерігали за змаганнями з легкої атлетики, скачками чи їздою на велосипед, то могли помітити, що всі спортсмени рухаються проти годинникової стрілки. Ця традиція не була безперервною. Так, бігуни в Оксфорді та Кембриджі бігали за годинниковою стрілкою аж до 1940-х років. Але шлях проти годинникової стрілки існує вже давно: бігуни в Стародавній Греції та візники в Стародавньому Римі теж рухались проти годинникової стрілки, пише IFLScience.
Легенда свідчить, що змагання на колісницях на римському стадіоні Circus Maximus у VI столітті до нашої ери традиційно проводилися за годинниковою стрілкою, поки невдалий гонщик на колісницях випадково не вдарив імператора Нерона.
Візничий був негайно страчений, а наступного дня всі перегони проходили на протилежній доріжці, тобто проти годинникової стрілки. Можливо, це було довільним рішенням, але з часом стало традицією. Отже, напрямок проти годинникової стрілки продовжується з тих пір.
Є й інше припущення, що напрямок є результатом ефекту Коріоліса. Через ефект обертання Землі спортсмен, який біжить проти годинникової стрілки, матиме невелику перевагу, що призведе до швидшого часу. Мовляв, ось чому бігуни рухаються проти годинникової стрілки.
У Південній півкулі цей ефект є протилежним, але, оскільки спорт виріс у Північній півкулі, гонки проти годинникової стрілки залишилися, незважаючи на міжнародний статус легкої атлетики. Доказом цього явища є те, що жоден із нинішніх світових рекордів не був встановлений на південь від екватора.
Інша ідея полягає в тому, що напрямок проти годинникової стрілки виглядає приємнішим для глядачів, які можуть спостерігати, як спортсмени мандрують зліва направо на фініші, - напрямок, до якого носії багатьох мов звикли читати.
Звісно, традиції та домінування правої сторони можуть мати значення. Проте стандартизація відіграє величезну роль у спорті та його досягненнях. Після того, як напрямок обрано, найкраще стандартизувати обладнання, щоб всі мали однакові переваги тренувань.
Крім того, пояснюють спортивні експерти, під час бігу проти годинникової стрілки ви робитимете довші кроки правою ногою, що забезпечує більшу тягу та швидкість на поворотах.
Вчені протестували спонтанну поведінку 13 дорослих людей, яким потрібно було бігати по колу в порожньому симетричному просторі, залежно від початкової позиції - зліва, від центру або справа - і напрямку погляду - на одну з п’яти цілей, що рухаються зліва направо.
В результаті спостерігалася чітка значна загальна тенденція повороту проти годинникової стрілки в усіх. Причому більше 80 відсотків учасників оберталися проти годинникової стрілки.