40 років тому у вересні вчені опублікували тривожний прогноз - на планету чекає голод
Планета продовжує нагріватись попри корпоративний обман промислових гігантів, зацікавлених тільки в прибутках. Процеси йдуть, і вони загрожують усьому людству й кожному з нас. Адже наша планета - перегрівається до невластивих температурних значень.
Сорок років тому в вересні 1983 року Агентство з охорони навколишнього середовища США публікувало похмурий прогноз щодо майбутніх змін клімату. Станом на сьогодні, на превеликий жаль, він частково збувся, і це ще не кінець!
Істотне посилення глобального потепління може відбутися раніше, ніж більшість із нас хотіло б вірити, йшлося у звіті від 1983 року.
Там говорилось і про те, що "сільськогосподарські умови будуть суттєво змінені, екологічні та економічні системи потенційно порушені, а політичні інститути піддані стресу".
Вчені спрогнозували, що до 2050 року температура підніметься на 2 °C, а до 2100 - аж на 4 °C вище, ніж до промислової революції. Це означатиме знищення життя мільярда людей, не кажучи вже про всі види, які ми знищимо разом із собою.
Всі ми помітили, що спека влітку - аномальна для наших широт. Зима стала теплою, ніби осінь, а в Південних Штатах через невластиві цим широтам морози замерзають черепахи, чого ніколи раніше не траплялось. Це тільки кілька прикладів того, що відбувається із нашим домом - прекрасною планетою - прямісінько на наших очах!
Б'ються страшні рекорд за рекордом: сильна спека змінює атмосферні течії, що призводить до неймовірно сильних пожеж і повеней. Тануть льодовики на північному та південному полюсах Землі. Це, совєю чергою, знищує незліченну дику природу від риб до пінгвінів. Усе це відбувається при підвищенні температури всього на 1,1°C.
Якщо ми досягнемо прогнозованих +2 °C, нам, ймовірно, доведеться пережити наслідки порушення циркуляції Атлантичного океану та подальше зниження врожаю. Тобто, простіше кажучи, на людство чекає голод.
На жаль, вчені констатують, що не дивлячись на величезні витрати на технології з подолання наслідків промислового перегрівання планети, результату поки немає! В університеті Британської Колумбії зазначили, що спроба покладатися на технології в цьому питанні - рівнозначно "електрифікації Титаніка" в надії, що це розтопить айсберг.
Схоже у людства єдиний шлях - відмовлятися від об'ємів виробництва. Та чи готові капіталістичні гіганти до цього. Відповідь очевидна - ні. Тож, всі ми є заручниками системи, яку самі ж власним попитом і створили.
Натомість, ще у 1980-х роках дослідження показали, що стратегії, засновані на екології, як-от вирощування лісів, є найбільш перспективними. Однак, поки що люди продовжує на великій швидкості знищувати ліси, а не навпаки.
Незважаючи на все це, ще не пізно зменшити майбутні впливи, оскільки кожна частка градуса врятує життя, резюмували вчені.
"Тверезість і відчуття невідкладності повинні лежати в основі нашої відповіді на глобальне потепління", - підсумували вчені ще сорок років тому. І це лишається актуальним зараз, як ніколи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.