Санкційний законопроєкт республіканця Ліндсі Грема унеможливить зовнішню торгівлю Росії або гранично її ускладнить
Президент США Дональд Трамп не виконав свої погрози щодо запровадження жорстких санкцій проти РФ, але їх все одно можуть ввести американські законодавці. Політики можуть обійти ймовірне вето президента, й тоді законопроєкт про мита у розмірі 500% набере чинності. У такому випадку Трамп навіть не зможе скасувати військову допомогу Україні, бо з цим є низка нюансів.
Про це пише New Lines Magazine. Видання посилається на одне джерело, близьке до державного секретаря США Марка Рубіо.
"Зверніть увагу, як Рубіо майже щодня згадує про санкції. Він хоче, щоб Конгрес розглянув законопроєкт Ліндсі Грема, оскільки він має більшість у Сенаті, захищену від вето, і це зірве будь-яке перезавантаження відносин з Москвою", - сказало джерело на умовах анонімності.
Йдеться про санкційний законопроєкт республіканця Ліндсі Грема. Згідно з цим документом, мита у розмірі 500% можуть бути накладені не лише на газ та нафту з Росії, а й на ті компанії за межами США, які купували ці газ та нафту. Це унеможливить зовнішню торгівлю Росії або гранично її ускладнить.
Якщо Конгрес проголосує за цей проєкт, то Сенат також його підтримає, здолавши можливе вето Трампа, оскільки в Сенаті вже є конституційна більшість. Законодавчу ініціативу схвалили 81 зі 100 сенаторів.
В такому разі закон набере чинності, незалежно від того, що зробить президент США Дональд Трамп. Що він може зробити? Теоретично - зупинити військову підтримку України. Але навряд чи піде такий крок, вважає New Lines Magazine.
Оскільки, щоб зброя та техніка перестали надходити в Україну, Трампу доведеться не лише зупинити сам цей процес. Йому доведеться розривати контракти з виробниками озброєнь, а також скасовувати раніше надані дозволи закордонним компаніям та державам.
Наприклад, йому доведеться забрати у Данії дозвіл постачати Україні американські F-16, а також заборонити Ізраїлю постачати Україні американські Patriot. Все це контракти, за якими стоять живі гроші. Це зіпсує відносини Трампа з Європою, що для США зовсім невигідно з погляду економіки.
І ось чому. Попри можливі прибутки від взаємовідносин з Росією, максимальний оборот між РФ і США досяг 30 млрд доларів (з 2014 року, у 2021 році). Для порівняння, оборот США та Європи у 2021 році становив трильйон доларів. Тобто, якщо виникнуть проблеми з європейським ринком й збитки від них, то ніяка Росія Америці ніколи їх не компенсує.
Тому NLM з посиланням на джерела в Європі зазначає, що там не вірять, що Трамп призупинить допомогу Україні. Важливе уточнення від NLM: попри те, що Трамп не підписує рішення про виділення нової військової допомоги Україні, мало хто знає, що обсяги цієї допомоги, затверджені за часів Джо Байдена, розраховані на багато років.
"США мають пройти довгий шлях, перш ніж вони зможуть виконати всю військову допомогу, обіцяну Україні, згідно з контрактом: "Значна частина допомоги, вже схваленої Конгресом, все ще перебуває на стадії поставок і продовжуватиме надходити до України протягом наступних кількох років, якщо адміністрація не прийме рішення скасувати вже надану підтримку"", - пише NLM.
Раніше США вже висували Росії ультиматум: або Кремль іде на справжній мир, або запускається новий етап санкційної війни - з тарифами у 500% для всіх, хто торгує з Москвою.
Однак Трамп після розмови з російським правителем Володимиром Путіним відмовився приєднатися до санкційного тиску Європейського Союзу на Росію. Натомість він виявив намір зосередитися на економічній співпраці з Москвою.
"Ось тобі й передвиборча обіцянка Трампа завершити війну за 24 години. Війна більше не його проблема, його головний пріоритет - заробляння грошей", - так коментує ситуацію New Lines Magazine.
Попри це, законодавча ініціатива Ліндсі Грема, що передбачає масштабні обмеження проти Росії, отримала схвальну реакцію від переважної більшості Сенату США. 81 зі 100 сенаторів проголосували "за". Ухвалення закону створить для РФ економічну блокаду.