Сенат США масово підтримав законопроєкт, що загрожує Росії торговельною ізоляцією

В США 81 сенатор зі 100 виступив за нові наджорсткі санкції, які мають на меті економічно ізолювати РФ та покарати треті країни, зокрема Китай, за купівлю російських енергоресурсів. Запропоновано 500% мита і ультиматум Путіну: або мир - або економічна блокада

Сенат США підтримує жорсткі санкції проти РФ
США готують торгівельну облогу Росії: Сенат схвалив 500% мита для союзників Кремля

Законодавча ініціатива, що передбачає масштабні обмеження проти Росії, отримала схвальну реакцію від переважної більшості Сенату США. 81 із 100 сенаторів проголосували "за". Проєкт санкцій розробили сенатори Ліндсі Грем (Республіканська партія) та Річард Блюменталь (Демократична партія).

Вони повідомили про це у своїх соцмережах. Їхня пропозиція передбачає різке посилення економічного тиску на Москву у разі, якщо Кремль проігнорує вимоги Вашингтона щодо реальних переговорів про стале припинення війни або спробує знову атакувати після формального діалогу.

Центральний елемент законопроєкту - запровадження 500-відсоткового мита на імпорт із тих країн, які продовжують купувати у Росії нафту, газ, уран або інші ресурси. Це має створити для РФ економічну блокаду, фактично перетворивши її на "торгову ізолю".

Автори ініціативи не приховують, що головною метою санкцій є не лише ослаблення Росії, а й притягнення Китаю до відповідальності за підтримку російської воєнної машини. Грем прямо вказує на те, що саме Пекін, скуповуючи російську нафту у так званого "тіньового флоту", дозволяє Путіну продовжувати війну. Без цієї фінансової підпорки, кажуть сенатори, армія Кремля не витримає.

За словами Ліндсі Грема, він особисто провів переговори з китайським послом у Вашингтоні. Той запевнив, що Китай виступає за дипломатичне вирішення конфлікту, однак у Конгресі США ці заяви викликають дедалі більше скепсису.

"Більшість Сенату розуміє: Путін навмисне затягує час, сподіваючись, що Захід втомиться. Це стратегічна помилка. Якщо Китай і далі підживлюватиме російську економіку, яка тримається на нафті, - йому теж доведеться заплатити ціну. президент Трамп правий: настав час зупинити це кровопролиття", - наголосив Грем.

Що відомо про нові санкції США проти РФ

Раніше США вже висували Росії ультиматум: або Кремль іде на справжній мир, або запускається новий етап санкційної війни - з тарифами у 500% для всіх, хто торгує з Москвою. Хоча переговори в Стамбулі результатів не дали, адміністрація Білого дому тимчасово відмовилася від посилення санкцій, щоб дати простір для дипломатії.

Водночас риторика Трампа викликає суперечливі оцінки: він назвав розмову з Путіним "чудовою" та знову заговорив про можливості співпраці між США та Росією після завершення війни. Проте законопроєкт сенаторів Грема та Блюменталя демонструє, що Конгрес готовий діяти радикально, якщо Москва й далі тягне час і грає у "мирні ініціативи" лише для виграшу паузи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube