Подоляк відхрестився від бажання Офісу президента контролювати канали у Telegram: Це нонсенс

Читать на русском

Офіс президента не контролює канали в Telegram, але хоче, щоб медіа в Україні були врегульовані

Читать на русском
Telegram
Подоляк запевняє, що мети контролю над каналами в Telegram у влади немає

Офіс президента не контролює канали в Telegram, але хоче, щоб медіа в Україні були врегульовані

Офіс президента України виступає на належну регуляцію українських медіа, а не за контроль над каналами у месенджері Telegram, заявив радник голови ОП Михайло Подоляк. ОПУ не контролює канали в цьому месенджері, запевнив політик. Це, на його думку, взагалі можна вважати нонсенсом.

Як заявив Подоляк в інтерв'ю виданню, LIGA.net, мова йде про регуляцію медіа з погляду саме прозорості та репутації. Оскільки месенджер Telegram є платформою, яку активно використовують для розповсюдження інформації – закони повинні діяти на нього також.

"Офіційно говорю, що Офіс президента не контролює, я особисто не контролюю Telegram-канали. Вважаю, що це взагалі нонсенс – контролювати Telegram-канали... Щоб ви мали суттєві впливи, абсолютно об'єктивні, незалежно від того, як я до вас ставлюсь, і як ви до мене ставитесь. Я не про себе особисто, а про державу в цілому, про інституції", – зазначив він.

Подоляк додав, що йому хотілося б, щоб на різні процеси у світі впливали тільки ті медіа, які мають репутацію. Проте насправді світ "не зовсім такий, як нам би хотілося".

Telegram хочуть регулювати законодавчо

Нещодавно до парламенту внесли законопроєкт, яким пропонують регулювати Telegram. Пропонується зобовʼязати месенджер реагувати на поширення забороненого на території держави контенту. За його словами, такі правила вже встановлені законом про медіа для інших інтернет-платформ. Також документ передбачатиме заборону використання сервісу держорганами, якщо буде доведено, що структура месенджера власності не є прозорою.

Нагадаємо, що творець Telegram Павло Дуров є росіянином. Однак він покинув рф ще у 2014 році та набув громадянства Франції та острівної держави Сент-Кітс і Невіс. Сам Дуров просив Forbes не називати його росіянином, адже він давно не веде справ у цій країні та не збирається туди повертатися. На початку російської агресії Дуров висловив підтримку Україні та розказав про своє українське коріння.
 
Очільник ГУР МО Кирило Буданов також вбачає небезпеку у Telegram, однак каже, що платформу можна використати на користь України. "Інформатор" також писав про можливі плани влади заблокувати месенджер.  
 
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.