Буданов визнав, що усі читають Telegram, та пояснив, як месенджер може бути корисний для України

Глава ГУР назвав плюси і мінуси месенджера Telegram

Буданов, Telegram
Буданов вважає Telegram "проблемою з точки зору нацбезпеки", але проти утисків свободи слова

Месенджер Telegram, без сумніву, становить загрозу з точки зору національної безпеки. Однак його можна використовувати на благо України. За допомогою цієї платформи можна впливати на людей, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Про це заявив глава Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов під час форуму Kyiv Stratcom Forum 2024, організованого Центром стратегічних комунікацій.

"Найцікавіше - це Telegram, усі його читають. Він багато в чому завдає руйнівного ефекту тут усередині, але так само завдяки йому можна щось доносити до людей на окупованих територіях. Це те, що більш-менш якось працює", - зазначив глава ГУР.

На думку Буданова, небезпечність месенджера в тому, що будь-хто може створити свій канал, і писати там все, що завгодно, прикриваючись свободою слова.

"Telegram, з точки зору національної безпеки, точно є проблемою. Це треба розуміти. До того ж, я абсолютно проти утисків свободи слова. Але це вже занадто. Тобто у нас будь-яка людина може зробити канал, почати на ньому писати все, що їй заманеться, а коли щось починають робити, прикриватися тим, що це свобода ЗМІ. Але це не свобода ЗМІ, це трошки інакше називається", - пояснив він.

В Україні вже обговорювали обмеження у Telegram

В Україні питання повного блокування Telegram не стоїть, але влада розглядає інші заходи. Серед них - обмеження доступу до месенджера, але на це потрібні гроші й закон. Наразі обговорюються питання, як безпечно його використовувати військовим, політикам та чиновникам, що мають доступ до державної таємниці.

На фоні заяв про небезпеку Telegram в Україні та його можливого блокування Центр протидії дезінформації та Кібердепартамент СБУ створили списки надійних та ворожих телеграм-каналів. Цей перелік допоможе українцям уникати фейків та читати тільки достовірну інформацію. Зокрема, рекомендовано слідкувати за офіційними сторінками українських політиків та відомств.

Минулого року про можливість блокування Telegram в Україні говорив вжн колишній секретар РНБО України Олексій Данілов. На його думку, цей месенджер є інструментом впливу. Цікаво, що при цьому Данілов зізнався, що сам телеграмом не користується.

Нагадаємо, що 23 березня в Іспанії Верховний суд ухвалив постанову: тимчасово заблокувати в королівстві популярний месенджер Telegram. Загалом ним користуються близько 8,5 мільйонів іспанців - при загальному населенні країни в приблизно 47 мільйонів. Причина - скарги чотирьох місцевих медіакомпаній. Вони боялися, що користувачі можуть завантажувати їхній контент без дозволу, відповідних документів, авторських роялті тощо.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube