Представникам державних органів та місцевої влади в Україні можуть заборонити мати акаунти у Telegram
Представникам українських державних органів та місцевої влади можуть заборонити мати акаунти в Telegram. Такі обмеження пропонують застосувати у тому випадку, якщо месенджер буде визнано "непрозорим". По запиту України Телеграм має продемонструвати свою структуру власності.
Про це заявив нардеп Ярослав Юрчишин. Він розповів про ситуацію в етері телемарафону.
Таким чином депутат прокоментував нещодавно внесений в парламент проєкт закону стосовно Telegram. Офіційно в документі йдеться про регулювання діяльності платформ спільного доступу до інформації, через які поширюється масова інформація (закон 11115). Авторами ініціативи стала група народних депутатів на чолі з "Євросолідарністю" експрезидента Петра Порошенка.
За словами Юрчишина, Україна не знає, де знаходяться активи Телеграму. Тому месенджер має продемонструвати українській владі структуру своєї власності. Якщо Павло Дуров (засновник месенджеру) цього не зробить - а знаючи його бекграунд, скоріше за все так і буде - то Telegram в нашій державі отримає статус "системи з непрозорою власністю".
При цьому про повну заборону застосунку наразі не йдеться. Прості громадяни зможуть самі зробити вибір, зазначив нардеп.
Нагадаємо, тиждень тому в парламент внесли законопроєкт, яким пропонують регулювати "телеграм". Ініціаторами є ряд нардепів, а головний автор - Микола Княжицький з порошенківської ЄС.
Депутат пропонує зобовʼязати месенджер реагувати на поширення забороненого на території держави контенту. За його словами, такі правила вже встановлені законом про медіа для інших інтернет-платформ. Також документ передбачатиме заборону використання сервісу держорганами, якщо буде доведено, що структура месенджера власності не є прозорою