Українським держорганам можуть заборонити мати акаунт в Telegram: а чи заборонять месенджер взагалі

Читать на русском

Представникам державних органів та місцевої влади в Україні можуть заборонити мати акаунти у Telegram

Читать на русском
Telegram в Україні
Нардеп Ярослав Юрчишин розповів, яким чином Україна може обмежити використання популярного месенджера

Представникам державних органів та місцевої влади в Україні можуть заборонити мати акаунти у Telegram

Представникам українських державних органів та місцевої влади можуть заборонити мати акаунти в Telegram. Такі обмеження пропонують застосувати у тому випадку, якщо месенджер буде визнано "непрозорим". По запиту України Телеграм має продемонструвати свою структуру власності. 

Про це заявив нардеп Ярослав Юрчишин. Він розповів про ситуацію в етері телемарафону. 

Таким чином депутат прокоментував нещодавно внесений в парламент проєкт закону стосовно Telegram. Офіційно в документі йдеться про регулювання діяльності платформ спільного доступу до інформації, через які поширюється масова інформація (закон 11115). Авторами ініціативи стала група народних депутатів на чолі з "Євросолідарністю" експрезидента Петра Порошенка. 

За словами Юрчишина, Україна не знає, де знаходяться активи Телеграму. Тому месенджер має продемонструвати українській владі структуру своєї власності. Якщо Павло Дуров (засновник месенджеру) цього не зробить - а знаючи його бекграунд, скоріше за все так і буде - то Telegram в нашій державі отримає статус "системи з непрозорою власністю". 

При цьому про повну заборону застосунку наразі не йдеться. Прості громадяни зможуть самі зробити вибір, зазначив нардеп. 

Законопроєкт про регулювання Telegram: що відомо 

Нагадаємо, тиждень тому в парламент внесли законопроєкт, яким пропонують регулювати "телеграм". Ініціаторами є ряд нардепів, а головний автор - Микола Княжицький з порошенківської ЄС.

Депутат пропонує зобовʼязати месенджер реагувати на поширення забороненого на території держави контенту. За його словами, такі правила вже встановлені законом про медіа для інших інтернет-платформ. Також документ передбачатиме заборону використання сервісу держорганами, якщо буде доведено, що структура месенджера власності не є прозорою

На думку Княжицького, Telegram є російською мережею, яка "співпрацює з кремлівською владою". При цьому він визнає, що 72% українців отримують інформацію саме з телеграм-каналів. 
 
Нагадаємо, що творець месенджеру Павло Дуров дійсно є росіянином. Однак він покинув рф ще в 2014 році та набув громадянства Франції та острівної держави Сент-Кітс і Невіс. Сам Дуров просив Forbes не називати його росіянином, адже він давно не веде справ у цій країні та не збирається туди повертатися. На початку російської агресії Дуров висловив підтримку Україні та розказав про своє українське коріння.
 
Раніше ми повідомляли, що очільник ГУР МО Кирило Буданов також вбачає небезпеку у "Телеграм", однак каже, що платформу можна використати на користь України. "Інформатор" також писав про можливі плани влади заблокувати месенджер.  
 
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.
 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.