За словами Сергія Гайдая, голова податкового комітету Ради створив всі умови для того, щоб підприємці відчували себе незахищеними
Низка законодавців, зокрема голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, створили умови для податківців, які дозволяють їм відчувати себе "господарями життя". Так, податкова може створити проблеми будь-якому бізнесу в Україні і має для цього всі інструменти. Все через концепцію Гетманцева, яка полягає у тому, що підприємці нібито є "кримінальним класом" і заробляють гроші незаконно.
Одна з найбільших корупційних схем в Україні також повʼязана з податковою. Передусім мова йде про процедуру вилучення ПДВ з підприємців. Про це у коментарі УНН заявив політичний експерт Сергій Гайдай.
Так, аналітик прокоментував заяву співвласниці АТ "АКБ "Конкорд" Олени Сосєдки, яка раніше повідомила, що після рішення про ліквідацію банку була проведена податкова перевірка. За її результатами був складений акт на суму 700 тис. грн, але, як стверджує Сосєдка, саме за вказівкою Гетманцева туди "незаконно домалювали" ще 392 млн грн. За її словами, податківці під тиском нардепа вирішили нарахувати ПДВ на фінансові операції та комісійні доходи банку, які за чинним законодавством цим податком не оподатковуються.
У свою чергу Гайдай зазначив, що податкова в Україні дуже велика за розміром - в цій структурі працюють щонайменше 70 тисяч людей. На його думку, така кількість співробітників непотрібна.
"(Податківці) вважають себе людьми, які є господарями життя, які можуть будь-якому підприємству створити проблеми, у них для цього достатньо інструментів, які їм забезпечили наші законотворці. І Гетманцев - це номер один, це людина, яка дає їм такі можливості. Бо сама концепція Гетманцева щодо устрою держави – це те, що підприємці це кримінальний клас, який десь там незаконно заробляє гроші, ховає їх і треба зробити все, щоб вичавити з них всі гроші", - сказав Гайдай.
Експерт додав, що саме податкова "тримає одну з найбільших корупційних схем" в Україні. Мається на увазі вилучення так званого "незаконного ПДВ". Гайдай заявив, що саме Гетманцев надав податківцям такий інструмент, як незаконна можливість вилучати ПДВ з підприємців.
"З ними (податківцями) можуть зрівнятися тільки митники, які теж мають свої схеми. І тому вони, розуміючи, що вони господарі життя, що у них є політичний дах - Гетманцев і інші депутати, такі як (заступник голови податкового комітету Ярослав) Железняк і тощо, так і діють", - каже експерт.
Гайдай висловив думку, що необхідно звільнити більшість податківців та прийняти закони, які заборонять державі та чиновникам втручатися в економічну діяльність. За словами політичного експерта, збір податків може відбуватися як мінімум двома способами. Перший - по принципу збору податків з ФОП, другий - із залученням банківської системи, коли всі операції роблять відповідні фінустанови і знімають податок з карти.
23 січня президент України Володимир Зеленський після звернень підприємців оголосив про рішення, які прийняла РНБО задля захисту бізнесу від тиску. Йдеться про створення Ради з підтримки підприємництва, аудит зареєстрованих справ щодо бізнесу тощо. Крім того очільник держави заявив, що Уряд представить зміни до закону про Бюро економічної безпеки та інших законів. Це дозволить максимально обмежити потенціал будь-якого можливого тиску на легальний бізнес, запевнив Зеленський.
Цьому передувала низка подій. 18 січня власника інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепу затримали на кордоні з Польщею - він їхав на економічний форум у Давос. В офісі його компанії Concord Capital співробітники ДБР провели обшуки. За інформацією адвокатів Мазепи, це зробили, виламавши двері, без дозволу суду на проведення слідчих дій.
Бізнесмена підозрюють у незаконному заволодінні землями, розташованими біля Київської ГЕС, що є частиною критичної інфраструктури країни. Потенційні матеріальні збитки у цій справі оцінюють у 7 млн гривень. Мазепа вийшов з СІЗО після зниження суми застави з 349 млн грн до 21 млн грн.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.