Голова податкового комітета Ради розповів, чи є якийсь план "Б", якщо Україна залишиться без зовнішньої допомоги
Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, який раніше пояснював, чому в українців стає менше грошей та зростає безробіття, розповів, чи є якийсь план "Б", якщо Україна залишиться без зовнішньої допомоги. Він висловив занепокоєність щодо економічних наслідків такої ситуації. В цілому, за його прогнозами, для нашої країни це будуть негативні сценарії.
За словами Гетманцева, наразі влада розглядає базовий сценарій, у якому Україна отримає зовнішню допомогу, про це він розповів у відео на своєму YouTube-каналі. Якщо ж цього не відбудеться, можлива емісія грошей або скорочення видатків.
Емісія призводить до додаткових труднощів для найменш забезпечених верств населення. Вона справляє негативний вплив на бізнес і суспільство в цілому. І від цього процесу, якщо вірити обіцянкам Гетманцева, уряд буде якнайдовше утримуватись.
"Перше – це емісія, і ми з вами розуміємо, що це податок на бідних. Це те, від чого ми повинні з вами утримуватися якомога більше, бо це велика біда для всього суспільства. По-перше, дійсно, ми залазимо таким чином, в кишені найнезабезпеченіших верств населення. І, по-друге, воно б'є і по бізнесу, і по самому суспільству в цілому", – зауважив Гетманцев.
Ефективним інструментом для уникнення таких проблем він вказав розміщення військових облігацій, які приносять стабільний дохід і використовуються упродовж усього періоду війни. До того ж, дохід по військових облігаціях виплачується вчасно.
Ще один можливий негативний механізм, за прогнозами Гетманцева, це секвестр (скорочення видатків), до якого влада також не хотіла би вдаватися. Гетманцев зазначив, що це не найбажаніший шлях для вирішення проблем із зовнішньою допомогою і наповненням бюджету, але він також буде "на столі", якщо будуть перебої з наданням зовнішньої допомоги.
"Ми розраховуємо свої дії з базового сценарію, який передбачає надання зазначеної допомоги", – додав експерт.
Гетманцев нещодавно оприлюднив дослідження щодо суттєвого скорочення експорту в рф. Але певен, що нинішня ситуація все ще наділяє росію значним ресурсом для продовження війни.
Гетманцев і раніше давав не надто втішний прогноз на найближчий час. За його думкою, росія має ресурси, аби продовжувати війну ще як мінімум два роки. Все через те, що москва досі заробляє багато грошей на експорті природних ресурсів.
Нагадаємо, Європейський Союз готується впровадити ембарго проти російського алюмінію у рамках 13-го пакету санкцій. Зазначається, що ЄС все важче знаходити значущі об'єкти для запровадження санкцій. Втім, Євросоюз планує розглянути ембарго ще на низку товарів до річниці російського вторгнення (до 24.02), переговори з цього приводу знаходяться на ранній стадії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.