Бізнесмен Ігор Мазепа вийшов із СІЗО під заставу - Forbes

Інвест-банкір Concorde Capital Ігор Мазепа вийшов з-під варти під заставу після того, як апеляційний суд зменшив її розмір на 329 мільйонів

Ігор Мазепа
Мазепа сплатив багатомільйонну заставу і вийшов на волю

Інвестиційний банкір Ігор Мазепа, якого підозрюють у заволодінні землею поблизу Київської ГЕС, 23 січня вийшов із СІЗО під заставу. Це сталося після того, як апеляційний суд зменшив розмір його застави з 349 млн грн до 21 млн грн.

Про це Forbes повідомили у пресслужбі компанії Concorde Capital. Розслідуванням справи Ігоря Мазепи, нагадаємо, займається Державне бюро розслідувань (ДБР). 18 січня Мазепу затримали при перетині українсько-польського кордону о 15:00. Відбулися обшуки в його компанії Concorde Capital, де вважають, що ці дії слідство пов'язує з позицією Мазепи стосовно тиску на бізнес.

Нагадаємо, що в той же день було затримано Юрія Мазепу – брата власника інвестиційної компанії Concord Capital, якому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з заставою у розмірі 44 млн гривень (хоча прокурор просив призначити заставу у 500 млн гривень, але захисту вдалось зменшити його у десятеро - ред.).

19 січня Печерський районний суд визначив запобіжний захід для Ігоря Мазепи у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у 349 млн грн. 23 січня Київський апеляційний суд зменшив розмір застави до 21 млн грн, залишаючи в силі рішення суду першої інстанції.

Справа Мазепи: що відомо

За версією ДБР, Ігор Мазепа є організатором схеми незаконного заволодіння земельними ділянками, де розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС. Йдеться про земельну ділянку у Вишгородському районі площею понад 7 га вартістю понад 20 млн грн. Спростовуючи звинувачення, Мазепа стверджує, що нікому ніякі державні ділянки не виділяв.

На слідство вплинули його позиції щодо тиску на підприємців та участь у громадському русі "Маніфест 42". Мазепа також наголосив, що справа проти нього триває 10 років, але отримала активний розвиток за останні 1,5 місяці. Нагадаємо, що бізнес погрожував владі всеукраїнським страйком 1 лютого

В Офісі генпрокурора заперечували тиск на бізнес і виправдовували затримання Мазепи тим, що той міг втекти за кордон. Зокрема, таку версію повідомляв прокурор Офісу генпрокурора Євген Сльота. Він пояснив, що згідно з Кримінально-процесуальним кодексом України, правоохоронці мають право затримати особу без судової ухвали, якщо є підозри про можливу втечу для уникнення кримінальної відповідальності.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube