Платежі у Revolut: як українцям поповнити рахунок та переказати гроші за кордон

Які тарифи діють на поповнення рахунку в Revolut та подальші перекази брокерам

Фото прес-служба Revolut
Фото прес-служба Revolut

Revolut надав можливість українцям відкривати рахунки. Як їх поповнювати з українських банківських карток? Як після цього надсилати кошти на інвестиційні брокерські рахунки, зокрема на Interactive Brokers (американський брокер, який відкриває рахунки українцям)? На що варто звертати увагу під час проведення таких переказів та який розмір комісійних розповідає LIGA.net, спираючись на відео Youtube-каналу "Сімейний бюджет". 

Revolut – реєстрація, комісійні, ліміти

Для того, щоб зареєструватися в Revolut, потрібно завантажити застосунок на мобільний телефон і покроково пройти реєстрацію. В Revolut можна пройти верифікацію за допомогою Дії
Після реєстрації автоматично відкривається рахунок в євро. Але додати рахунок у доларах також можливо. В цьому допоможе кнопка "більше", яка відображена на головному екрані як три крапки, та вибір опції "додати новий акаунт". 

Одразу можна замовити віртуальну картку, що дозволяє зробити кнопка із зображенням картки в правому верхньому кутку меню. Це безплатно. Далі рахунок можна поповнювати як в доларах, так і в євро. Для цього є декілька способів:

  • за допомогою Apple Pay або Google Pay;
  • карток українських банків;
  • платежів р2р (з англ. peer-to-peer або person-to-person – грошові перекази від однієї людини іншим людям) за допомогою віртуальної картки Revolut.

Після реєстрації перше поповнення є безплатним. У Google Pay або Apple Pay та карток українських банків комісія поповнення на стороні від Revolut буде 1,3%. Ще може бути додаткова комісія від українських банків – близько 1%, або мінімум $1 чи 1 євро. Якщо ж надсилати кошти методом р2р, тобто з української валютної картки на картку Revolut, тоді комісійні будуть тільки від українських банків.

В Україні станом на березень 2025 року є декілька лімітів щодо переказів за кордон. Зокрема – за календарний місяць в одному банку можна купити валюту онлайн на суму до 50 000 грн в доларах або в євро. Другий ліміт – за календарний місяць з одного банку можна надіслати 100 000 грн еквівалента в доларах або в євро. Ще в деяких банках бувають ліміти на разовий переказ у 30 000 грн.

Поповнення рахунку в Interactive Brokers із Revolut: деталі, комісійні

Для поповнення рахунку в Interactive Brokers за допомогою Revolut потрібно зайти у віртуальний кабінет брокерів, натиснути "депозит" і обрати метод поповнення (через меню Bank Wire). Валюта поповнення – долар. У полі для введення потрібної інформації, яке відкриється, треба зазначити: Revolut, номер рахунку і депозит на суму, яка має надійти Interactive Brokers.

Після цього вже в застосунку Revolut треба обирати "платежі" – новий – банк отримувач (Bank recipient) – деталі акаунту. В "деталях" вибрати дані "бізнес", а не "приватна особа", країна – США, валюта – долар, SWIFT-переказ (міжнародна міжбанківська система передання інформації та здійснення платежів) замість ACH (грошові перекази між банківськими рахунками у США) і внести дані з відкритого в Interactive Brokers рахунку. У полі "адреса", якщо потрібної не знайдеться автоматично, вибрати "додати власноруч" і зазначити її вже безпосередньо з реквізитів Interactive Brokers (One Pick Plaza, ідентифікаційний номер, місто Гринвіч, штат Коннектикут).

Серед інших важливих моментів – після того, як оформили реквізити для платежів, надалі під час здійснення безпосередніх переказів за допомогою Revolut потрібно обов'язково вказувати номер рахунку в Interactive Brokers та від кого платіж – прізвище й ім'я. Мінімальна комісія Revolut за такий переказ – $1,36, а максимальна – 0,15% від суми. Перед відправленням грошей дані можна ще раз перевірити чи скоригувати.

З переказами в євро схожа історія. Для них теж треба створити типовий шаблон платежів за допомогою Revolut, через опцію "новий платіж". Та в такому випадку банківський переказ буде через SEPA (платіж, який здійснюється між країнами Єдиної зони платежів у євро), а не SWIFT. Також для євро потрібні дані щодо IBAN – міжнародний номер банківського рахунку, стандартний для міжбанківських розрахунків на території Європейського Союзу. Країна призначення платежу буде, відповідно, не США, а одна з європейських, зокрема – Німеччина. Комісії за переказ євро з Revolut на Interactive Brokers немає.

З інших важливих особливостей – якщо використовується платіжна картка Visa, а не MasterCard, тоді комісія за поповнення може становити 2,5%. В будь-якому випадку, перед тим, як списати кошти з картки в кабінеті Revolut, буде вказано, які комісійні будуть за списання. Якщо якась комісія не влаштовує, то цей переказ можна скасувати.

Як раніше повідомляв Інформатор, Revolut запускає в Україні спеціальну дебетову картку Clear Sky. Щоб її отримати потрібно перерахувати пожертву в розмірі не менше 5 фунтів стерлінгів (або еквівалент) Агентству ООН у справах біженців (УВКБ ООН). Ця пожертва піду безпосередньо на необхідні послуги та підтримку тим, хто цього потребує, йдеться у повідомленні. 

Revolut планує передати на благодійність від себе додаткові кошти, рівні сумі пожертв (до 200 000 фунтів стерлінгів). Усі зібрані гроші підуть на користь партнерської благодійної організації Revolut – UK for UNHCR, яка допомагає і підтримує вимушених переселенців та біженців як на території України, так і за її межами.

Понад 700 000 українців на території Великої Британії та ЄЕЗ користуються послугами Revolut, зазначила компанія. З 2022 року понад €1 млрд було надіслано в Україну за допомогою Revolut – більшість коштів надходила з Німеччини, Великої Британії, Ірландії, Польщі та Нідерландів.
Компанія підтримує українців від початку повномасштабного вторгнення. У березні 2022 року банк для швидкого обміну коштами відкрив послуги українцям, які вимушено опинилися в ЄС. А тепер Revolut доступний і для українців на території України. Послуги Revolut для громадян України надаються литовською компанією Revolut Bank UAB, регульованою Європейським центральним банком та Банком Литви.

Revolut - британсько-литовський онлайн-банк та компанія фінансових технологій, що пропонує банківські послуги Revolut Bank UAB ліцензується та регулюється Банком Литви на території Європейського союзу Штаб-квартира банку знаходиться в Лондоні, він був заснований у 2015 році Миколою Сторонським та Владом Яценком. Він пропонує рахунки з можливістю обміну валюти, дебетові картки, віртуальні картки, Apple Pay, процентні «сховища», торгівлю акціями та криптовалютами, а також інші послуги.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube