З огляду на стрімке зростання світових цін на золото, альтернативним надійним інструментом для збереження коштів від знецінення може стати придбання золотих зливків
У найближчі 3 місяці Нацбанк триматиме руку на пульсі та в разі потреби, може і надалі застосовувати монетарні механізми, щоб мінімізувати інфляцію та зміцнити гривню. Таку думку висловив Сергій Мамедов, віцепрезидент Асоціації українських банків, голова правління ГЛОБУС БАНКУ.
Разом з тим, як твердить банкір, своєчасно вжиті монетарні зміни (зокрема грудневе, лютневе та березневе збільшення облікової ставки з 13% до 15,5%) вже суттєво послабили інфляційний “зашморг” та зупинили зростання споживчих цін, відтак наразі побоювання за долю гривні суттєво зменшилися.
“Курс гривні тривалий час є стабільним, відтак констатуємо, що й “температура” на валютному ринку помітно спала, а поточні курсові коливання є незначними та незагрозливими”, — аргументував експерт.
На його погляд, у найближчі місяці найбільша загроза, з якою може стикнутися країна, полягає в стані економічної та воєнної невизначеності із вразливістю до ворожих руйнівних інформаційних операцій.
“Громадян хвилює головне питання: “Що буде далі: війна, припинення вогню, замир’я, вибори… що саме?”. А відсутність відповіді змушує українців турбуватися про те, як не втратити власні заощадження. В інформаційній “колотнечі” страхи мають здатність лише посилюватися, адже часто емоції беруть гору над раціо. Однак попри інформаційну “негоду” та об’єктивні ознаки воєнної та економічної невизначеності, наразі у громадян є вдосталь можливостей для того, щоб убезпечити свої кошти від знецінення”, — підкреслив фахівець.
Сергій Мамедов надав кілька порад, як грамотно розпорядитися вільними коштами у найближчі 3 місяці.
“У другому кварталі життя кожного українця прямо та опосередковано залежатиме від низки воєнних та економічних чинників, таких, як перебіг війни, завдана шкода внаслідок воєнних дій та обстрілів, пошуку шляху до миру, а також загального розвитку економіки, інфляції, особистого доходу тощо. Звісно в ці непрості місяці варто зберегти витримку, “холодний розум”, щоб, як мінімум, не втратити те, що маєш”, — підсумував Сергій Мамедов.
За 5 років вартість золота в гривневому еквіваленті зросла майже в 3 рази
Тенденція до зростання вартості золота спостерігається практично протягом всього досліджуваного періоду, окрім 01.04.2018-01.04.2019. Найбільш стрімке зростання вартості золота як в гривні, так і в доларах США, спостерігалось в період з 01.04.2024 по 01.04.2025: вартість тройської унції збільшилась в 1,5 раза в гривневому еквіваленті та в 1,4 раза в доларовому еквіваленті.
Вартість золота в Україні від початку повномасштабного вторгнення:
Тобто за 3 роки вартість золота в гривневому еквіваленті збільшилася майже на 100%.
На даний час золото безпосередньо не прив’язане до жодної валюти. Його вартість формується на основі обсягу пропозиції та попиту на ринку (попит залежить від потреб промисловості, ювелірної галузі, інвесторів тощо).
Традиційно золото вважається “безпечним активом” та використовується для страхування від ризиків в довгостроковій перспективі. Але через геополітичну нестабільність існує вірогідність його помітного зростання надалі, зокрема й через нову митну політику США. Прогнозується, що в період з 01.04.2025 по 01.04.2026 зростання цін на золото може скласти 10%-12%.
Головний висновок: купівля золота є ефективним інструментом довгострокового фінансування. Динаміка збільшення його вартості дозволяє не тільки зберегти кошти від інфляції, а й отримати відчутний прибуток.
АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "ГЛОБУС" (ГЛОБУС БАНК) засновано у 2007 році. Станом на липень 2024 року регіональна мережа налічує 32 відділення у т.ч. 29 входять до об’єднаної мережі Power Banking, що дає змогу працювати за умов відсутності світла.
ГЛОБУС БАНК підтверджено найвищий кредитний рейтинг за національною шкалою на рівні uaAAA, а також рейтинг депозитів на рівні ua2+ за шкалою рейтингового агентства "Експерт-Рейтинг".
Пріоритетними напрямками діяльності банку є кредитування енергоефективних проєктів, іпотечне кредитування на первинному ринку, автокредитування, кредитування малого та середнього бізнесу.
ГЛОБУС БАНК є акредитованим партнером низки державних програм: державної іпотечної програми “єОселя”, програми пільгового кредитування малого та середнього бізнесу “5-7-9”, “Доступний факторинг”, “Доступний фінансовий лізинг 5-7-9”, “Енергонезалежність фізичних осіб - власників домогосподарств”.
Банк є партнером ДУ “Фонду енергоефективності” за програмами кредитування ОСББ та ЖБК “Енергодім” та “ГрінДІМ”. Банк є учасником державної програми “Національний кешбек”.
25 червня 2024 року ГЛОБУС БАНК став одним із 17 найбільших українських банків, що підписали Меморандум про кредитування проєктів з відновлення енергоінфраструктури.
Голова правління ГЛОБУС БАНКУ Сергій Мамедов є заступником Голови Ради директорів Конфедерації будівельників України та віцепрезидентом Асоціації українських банків.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.